platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Mika Urbaniak w Radiu Koszalin

Mika Urbaniak, wokalistka, która pod koniec 2014 roku wydała swoją kolejną płytę „Once In A Lifetime” zagra koncert w Radiu Koszalin. Występ odbędzie się już w czwartek 15 stycznia 2015 roku.

mika-urbaniak

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Od 11 roku życia pisze własne piosenki. Na scenie zadebiutowała jako 14-latka. Córka gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka.

W branży muzycznej ceniona za świetny głos i doskonały flow, a co za tym idzie zapraszana do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny. Jej głos znamy doskonale z solowych płyt Andrzeja Smolika (znany singiel , „Who Told You” – to właśnie Mika!) oraz gościnnych nagrań i występów u boku m.in. Grzegorza Markowskiego, Mietka Szcześniaka, Noviki, O.S.T.R., Liroy’a i – oczywiście – Michała Urbaniaka.

Solowy debiut MIKI przypadł na rok 2009. Album „Closer”, spotkał się z doskonałym przyjęciem zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych, o czym świadczy status złotej płyty oraz nagroda polskiego przemysłu fonograficznego – Fryderyk 2010 – za album roku w kategorii pop. Na płycie znalazł się m.in przebój „In my dreams”.
Nad produkcją albumu czuwał znakomity Troy Miller (znany m.in. ze współpracy z Amy Winehouse, Markiem Ronsonem i Roy Ayers.)

W 2012 r. ukazał się drugi solowy album Miki „Follow You”, którego producentem jest Victor Davies.

1 grudnia 2014 r. ukazał się kolejny, trzeci już album Miki „Once in a Lifetime”, którego producentem ponownie jest Victor Davies.

Ten album zainspirowany jest muzyką swingową lat 30, połączoną ze współczesnymi beatami hip hopowymi i elementami popu. Można na nim usłyszeć piękne, oryginalne melodie – od szybkich utworów z akompaniamentem sekcji dętej, klarnetu i gitary, do bardziej intymnych akustycznych ballad z samą gitarą i smyczkami. Chwilami można na mim usłyszeć również romantyczny, zabawny i radosny rap, który Mika zręcznie i subtelnie wplata w wybrane piosenki.


To wszystko sprawia, że album przepełniony jest dynamiką i różnorodnością i ma wyjątkowo unikalny styl.

 

Koncert Miki Urbaniak w Radiu Koszalin jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest rezerwacja. Można to zrobić telefonicznie pod numerem 94 347 30 00 w Przebojowym Radiu Koszalin do czwartku w godz. 13-15. 

 

(materiały prasowe)

Komentarze (1) do “Koncert: Mika Urbaniak w Radiu Koszalin”

  1. Michalina napisał(a):

    Są jeszcze wejściówki? Nikt nie odbiera telefonu… Pozdrowienia