platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert Metal 90 A.D. Kobiety, kontrabas, Pampeluna, Capoeira i t-shirty

Koncert Metal A.D., w którym udział wezmą aż cztery zespoły z Koszalina i Połczyna Zdroju coraz bliżej. Bilety na imprezę są w ciągłej sprzedaży. Można już też zamówić okolicznościową koszulkę. 

Okolicznościowe koszulki na koncert Metal 90 A.D.

Okolicznościowe koszulki na koncert Metal 90 A.D.

Już 17 stycznia 2015 roku w klubie Inferno z okazji 5-lecia istnienia bloga GraMuzyka zespoły Sally, Mahomut, Quy i Grzegorz Wypych Band zagrają utwory metalowych zespołów z lat 90-tych.

 

Sally zmierzy się z utworami prekursorów rapcore’a – Rage Aganist The Machine, Mahomut zagra utwory Sepultury, Quy zagra jako Machine Head, a Grzegorz Wypych Band przygotuje utwory zespołu Metallica.

 

Możemy już zdradzić, że w zespołem Quy gościnnie wystąpi Kamila Friszke z połczyńskiego zespołu Doobragramy, który brał udział w koncercie Rock / Metal Akustycznie w czerwcu 2014 roku w pubie Graal. I nie będzie to jedyna kobieta, która pojawi się na scenie podczas tego koncertu.

 

W składzie zespołu Grzegorza Wypycha, gitarzysty prowadzącego szkołę muzyczną Music Heaven jest bowiem Magda Kruk, która na gitarze akustycznej zagra najbardziej znane riffy Metalliki. Warto tu od razu dodać, że skład zespołu uzupełnią kontrabasista Artur Jochym oraz wokalista Remigiusz Błaszków znany m.in. z duetu Skarpety, czy zespołu Ivona. Grzegorz Wypych Band zagra co prawda numery Metalliki w wersji akustycznej, ale muzycy zapewniają, że będzie głośno i ogniście!

 

Skoro przy gościach, którzy wesprą zespoły jesteśmy to trzeba też dodać, że z Mahomutem zagra także Arek Pater z zespołu Pampeluna, który zagra na perkusjonaliach. Fanom Sepultury nie trzeba też przypominać, że w latach 90-tych Sepultura sięgnęła do folkowych korzeni Brazylii, odnosili się do kultury brazylijskich Indian i w niektórych utworach wykorzystywany był instrument o nazwie berimbau. I te dźwięki będzie można usłyszeć podczas występu Mahomuta, a odpowiadać z nie będą członkowie sekcji Capoeira UNICAR Koszalin pod kierownictwem Michała Sawińskiego.

 

I przypominamy, bilety na koncert w przedsprzedaży (limitowana pula) można kupić za 12 złotych w:

* klub Inferno Cafe – ul. Zawycięstwa 278.
SWING SKLEP MUZYCZNY – ul. Spółdzielcza 9
Sklep Muzyczny Gram – od 2 stycznia 2015 w nowym miejscu przy ul. Młyńskiej 49A (vis a vis stacji Bliska)
Szkoła Muzyczna Music Heaven – ul. Władysława IV 137

W dniu koncertu bilety kosztować 16 złotych. Klub Inferno, w którym odbędzie się impreza otwarty będzie od godz. 18. Przybyłej publiczności czas umilać będą wideo projekcje klipów z lat 90-tych. Koncert rozpocznie się o godz. 20 i potrwa ponad dwie godziny.

 

UWAGA! To już mała tradycja nasza. Na każdy koncert organizowany przez GraMuzyka robione są także okolicznościowe koszulki. Nasz projekt widoczny jest na zdjęciu głównym. Z przodu jest nasz Dziarman z plakatu. Z tyłu pojawi się ludzki „kokon” z okładki wiadomego albumu, nazwy zespołów biorących udział w koncercie i tytuły utworów, które zagrają.

Dostępne kolory: czarny, szary, biały – gramatura ponad 180.

Rozmiary męskie od S do XXL. Jest też dostępny krój damski – od S do XL.

T-shirty robi dla nas oczywiście koszaliński Druklin. Ci, którzy mają już nasze t-shirty wiedzą, że jakość jest bardzo dobra.

I na koniec cena: 36 złotych.

Zachęcam do w miarę szybkiego składania zamówień, jeśli chcecie być pewni, że swoją założycie na koncert. Piszcie na adres podany poniżej.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.