platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dlaczego lubicie dostawać muzyczne prezenty?

 Pytanie zawarte w tytule miało związek ze świętami i płytami, które Czytelnicy GraMuzyka mogli otrzymać odpowiadając na nie. Poniżej zamieszczam odpowiedzi, które dotarły na skrzynkę. Autorzy najciekawszych oczywiście dostali muzyczny prezent.

 

gramuzyka-muzyczne-prezenty


Płyty muzyczne mają to do siebie, że nie przemijają. Można do nich wracać nawet po wielu latach – taki prezent nigdy nie straci na ważności. Z każdym takim prezentem wiąże się historia, dodatkowo, jeśli dane wydawnictwo jest ciekawie zaprojektowane graficznie to pięknie zdobi półkę z całą kolekcją CD.

* * *

Lubie dostawać muzyczne prezenty, ponieważ moim zdaniem są to najlepsze prezenty z możliwych. W moim przypadku zawsze były trafne.

* * *

Muzyczne prezenty lubię dostawać, bo wtedy mam właśnie najlepszą okazję by poznać coś nowego. Wiadomo – z prezentami to różnie jest – raz strzał w dziesiątkę, a czasem coś, czego zupełnie się nie spodziewaliśmy. A jako, że każdemu podarkowi poświęcam chwilę uwagi no to i moje horyzonty muzyczne się poszerzają.

* * *

Powód jest dość prosty: w momencie w którym dana muzyka mi się podoba, taka płyta z nagraniami może zacząć towarzyszyć mi przez dłuższy okres czasu, w różnych sytuacjach, chociażby w tak zwyczajnej (choć nie zawsze) drodze do domu. Jest to rzecz, która nie tylko będzie dawać mi rozrywkę, ale być może skłoni mnie do poświęcenia chwili na przemyślenie pewnych treści na niej zawartych.

Oczywiście zawsze istnieje ryzyko znudzenia się daną płytą, w takiej sytuacji zawsze można takowy prezent odstawić na półkę, a żeby po jakimś okresie czasu spróbować ponownie się w nią zagłębić i przy odrobinie szczęścia odkryć na niej coś zupełnie nowego, z czego nie zdawaliśmy sobie wcześniej sprawy.

Właśnie dlatego lubię otrzymywać muzyczne prezenty, są to rzeczy, które mogą nam służyć przez naprawdę długi okres czasu i wciąż nas zaskakiwać. Choć muszę przyznać iż zamiast dostawać, częściej wolę sam sprawić sobie taki muzyczny prezent, mając pewność iż może on potowarzyszyć mi przez dłuższy czas, zanim w końcu odstawie go na wcześniej wspomnianą półkę z płytami.

* * *

Bo w przeciwieństwie do skarpetek,kubków itp takie prezenty są przydatne w życiu.
* * *

Bo nawet wiedząc, co się dostanie, każdy tego typu prezent to swoista niespodzianka do rozpakowania.

* * *

Pytanie nie mogło być prostsze. Ponieważ muzyka to moja największa pasja. Do niedawna jeszcze lubiłem mieć pełną kontrolę co to będzie za muzyczny prezent, ale przełamała tą zasadę moja mama. Pewnego razu po prostu dała mi album i powiedziała, że trafiła ona na to gdzieś w telewizji i uważa, że jest to przyjemne granie. Byłem trochę zdziwiony tym co zrobiła, ale album okazał się faktycznie fajny. Uznałem, że jest fajnie od czasu do czasu dostać jakąś niespodziankę, ponieważ jest to kolejny sposób na rozszerzanie sowich horyzontów muzycznych. Muzyka jest dla mnie wszystkim i w momencie kiedy dostaję w prezencie album to jest to tak samo jakbym dostawał drzwi do całego świata.

* * *

Ponieważ,muzyki nigdy za mało, chcę mieć większą kolekcję, każda płyta na półce to mały skarb, są to prezenty które się nie starzeją i w każdej chwili możemy po nie sięgnąć.
Inne prezenty nie licząc książek mogą być funkcjonalne,ale nie określają tak ludzkiego charakteru jak muzyka,tylko ludzie którzy nas dobrze znają kupują nam muzyczne prezenty.

* * *

Muzyczne prezenty lubię dostawać ponieważ poznaję dzięki temu nową, wspaniałą często muzykę oraz nierzadko otwieram się dzięki temu na nowe gatunki. Cenię takie prezenty również dlatego, ponieważ dzięki temu widzę jak znają mnie ludzie którzy mi je podarowują. Dlatego też album wybrałem losowo, nie przesłuchiwałem ich przed wyborem.

* * *

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.