platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert w Koszalinie: Oil Stains i Marszałek Pizdudski w Graalu

Roots-rockowy duet Oil Stains i jednoosobowy zespół blus-kantry-pankowy Marszałek Pizdudski zagrają 16 stycznia 2015 roku w koszalińskim klubie Graal.

Oil Stains

Oil Stains

Oil Stains to obecnie grupa koszalińsko-gdyńska, działająca od 2013 roku w składzie: Sebastian Strycharczuk (perkusja i wokal) i Maciek Sztyma (gitara). Muzycy
określają swoją muzykę jako roots rock. Dynamiczne i potężne brzmienie grupy jest osadzone w stylistyce korzennego rocka i bluesa. Teksty o tematyce
motoryzacyjnej, wolnościowej i miłosnej, przywodzą na myśl pierwszych rock’n’rollowych buntowników. Zespół ma na koncie wiele udanych koncertów, wystąpił w 2014 roku na Fląder Festiwal w Gdańsku, ma na koncie EP-kę, a wkrótce wyda pełnowymiarową płytę.

Marszałek Pizdudski przedstawia się jako jedyny pełnoprawny reprezentant powołanego przez siebie do życia gatunku blus-kantry-pank – połączenia śmiałej idei one man band, czyli człowieka – orkiestry, korzeni bluesa i country, czyli amerykańskich gitarzysto-wokalistów z początku ubiegłego stulecia i bezkompromisowego podejścia do materii twórczej, właściwego punk rockowi.

 

To ostatnie najsilniej przejawia się w lirykach Marszałka – pełnych wulgaryzmów, brutalnych prawd o życiu i śmierci, opowieści o ciemnych stronach miasta ale i tęsknoty za minionymi latami i utraconą miłością. Muzycznie Marszałek najczęściej sięga po surowe zagrywki bluesowe, dzielnie akompaniując sobie nogami na zestawie perkusyjnym. Marszałek Pizdudski One Man Band to solowy projekt „KRZAKA” – basisty, wokalisty i tekściarza związanego ze szczecińskimi zespołami Vespa, Pomorzanie i grupą performerską Wielkie Pomorze.

 

Początek koncertu w pubie Graal o godz. 20, wstęp kosztuje 10 złotych.

 

Ten sam zestaw zespołów swój kolejny koncert zagra dzień później, 17 stycznia 2015 roku w Kołobrzegu w Klubokawiarni Centrala.

 

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.