platforma blogowa portalu głos koszaliński

Trylion – djent z Poznania

Poznański djentowy zespół Trylion szykuje się do wydania swojej pierwszej płyty. Ma się ona ukazać w pierwszej połowie 2015 roku.

Trylion / fot. These Moments - Fotografia Chwili

Trylion / fot. These Moments – Fotografia Chwili

Trylion powstał w Poznaniu w 2013 roku z inicjatywy gitarzysty Bartosza Stachowiaka, perkusisty Antka Cepela oraz basisty Pawła Stachowiaka. W 2014 do składu dołączył wokalista Przemek Pałasz, który domknął całość i umożliwił realizację założonych planów.

Zespół od samego początku ukierunkowany jest na ciężkie brzmienia, gdzie podstawą są rytmiczne riffy. Kapela inspiracje czerpie z modnych ostatnio gatunków djent oraz groove metal, ale nie zapomina też o klasycznym łojeniu umieszczając w utworach elementy death metalu. Zespół nie ukrywa swoich inspiracji topowymi ciężarami jak Meshuggah, Peripherry, Gojira, Animal As Leaders, Monuments czy Hacktivist.

Trylion zrealizował w Aurora Studio swoją pierwszą EP’kę, którą ma nadzieję pozyskać fanów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. W planach zespołu są liczne koncerty, które będą promować nadchodzącą płytę.

 

Band, oprócz samej muzyki, przywiązuje wagę do warstwy artystycznej wydanych materiałów video. Inspiracje czerpie z tego, co dzieje się na świecie, emocji występujących między ludźmi – tych negatywnych, ale także pozytywnych. Duży wpływ na obrazy serwowane przez Trylion ma także sztuka np. H.R. Gigera czy Zdzisława Beksińskiego, co można zaobserwować w pierwszym klipie zespołu.

Obecnie głównym celem Trylion jest przygotowanie materiału na koncerty oraz wydanie planowanej płyty w pierwszym półroczu 2015 roku.

 

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.