platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert Metal 90 A.D.: Mahomut zagra Sepulturę na 5-leciu GraMuzyka [wideo]

Metalowy Mahomut to kolejna ekipa, która już 17 stycznia 2015 roku zagra w koszalińskim klubie Inferno podczas koncertu Metal 90 A.D. Zespół zagra utwory Sepultury z płyt „Chaos A.D.” i „Roots”.

 

Mahomut / fot. Mariusz Rodziewicz

Mahomut / fot. Mariusz Rodziewicz

Tego, że Sepultura pojawi się na koncercie Metal 90 A.D. z okazji 5-lecia istnienia bloga GraMuzyka można się było spodziewać. Sugerowała to przede wszystkim nazwa koncertu odnosząca się wprost do tytułu albumu brazylijskich metalowców z 1993 roku. Numery Sepultury z czasów Maxa Cavalery zagra Mahomut.

 
Tworzą go muzycy z dużym doświadczeniem. Gitarzysta Marek Karoń grał w zespołach Soulbox i Virgin Mary, basista Maciej Krzysiek znany jest przede wszystkim z lat 90-tych z gry w death metalowym Betrayerze, Robert Bogdan lata temu zakładał Harvestera, a Maciej Węgrzynek zdzierał gardło m.in. w Touchdown i Allmost. Teraz wraz z nowym perkusistą Bartkiem Zacharkiem (m.in. z Allmost i Kalosz Laszlo) zamknęli się w sali prób i ćwiczą numery Sepultury.
– Grając je czuję sentyment i ogromną moc. To są numery, które „krzyczało się” kiedyś w koszalińskim „Transie” i podczas niezliczonych imprez ze znajomymi. Wykonując je teraz, czuję klimat tamtych czasów – mówi Maciej Węgrzynek, wokalista zespołu. – Wokalnie Sepultura raczej wymagająca nie jest, przynajmniej nie tak jak Pantera (Mahomut grał utwory tej grupy na koncercie z okazji 4. rocznicy istnienia bloga GraMuzyka – dop. aut.), więc nieco bardziej można skupić się na samej radości krzyku.
Na koncercie „Metal 90 A.D.”, który już 17 stycznia 2015 roku odbędzie się w klubie Inferno w Koszalinie Maciek na pewno z radością wykrzyczy m.in. tekst jednego z najbardziej znanych utworów Sepultury, czyli „Roots” i kilku innych numerów metalowców z Brazylii.
Wiadomo już też, że na 5-leciu bloga GraMuzyka zagra także koszaliński zespół Sally, który wykona utwory Rage Against The Machine, a połczyńska grupa Quy zmierzy się z repertuarem Machine Head. Pojawi się jeszcze jeden zespół, ale o nim napiszemy więcej wkrótce. Natomiast tuż po świętach ruszy przedsprzedaż biletów. Będą kosztować 8 złotych w pierwszej części przedsprzedaży, czyli do 11 stycznia 2015 roku, potem do 16 stycznia za bilet zapłacić trzeba będzie 12 złotych, a w dniu koncertu (17 stycznia) – 16 złotych.

 

Przedprzedaż będzie prowadzona w klubie Inferno (tam pojawią się już 27 grudnia i będzie je można kupić przy okazji koncertu zespołu Betrayer), w sklepach muzycznych Swing i Gram oraz w szkole muzycznej Music Heaven.

 

Kolejne szczegóły na temat koncertu już wkrótce, bo pozostał do przedstawienia jeszcze jeden zespół, który weźmie udział w koncercie Metal 90 A.D.
autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.