platforma blogowa portalu głos koszaliński

Metal 90 A.D. na 5 lat GraMuzyka. Quy zagrają Machine Head [wideo]

Zespół Quy z Połczyna Zdroju szykuje się intensywnie do kolejnego koncertu. Tym razem będzie to „Metal 90 A.D.” z okazji 5-lecia istnienia bloga GraMuzyka. Impreza odbędzie się już 17 stycznia 2015 roku odbędzie się w koszalińskim klubie Inferno.

 

 

Quy / fot. Jarosław Ryfun / Fotiso Studio

Quy / fot. Jarosław Ryfun / Fotiso Studio

Fani metalu z lat 90-tych już mogą rezerwować sobie czas na 17 stycznia 2015 roku, bo tego dnia w klubie Inferno właśnie odbędzie się 5-lecie GraMuzyka. Będzie to impreza „Metal 90 A.D.”. Cztery zespoły zagrają poczwórną dawkę metalu z lat 90-tych w czterech różnych klimatach.

 

Jedną z kapel, która zagra na tej imprezie będą Quy z Połczyna Zdroju, które brały już udział w koncercie „Tribute To Dime/Pantera”, który w styczniu 2014 roku odbył się w klubie Inferno. Wtedy cztery zespoły zmierzyły się z utworami Pantery. Chłopaki z Połczyna postanowili powtórzyć swój set i ponownie zagrali te utwory 6 grudnia 2014 r. w pubie Graal oddając w ten sposób hołd Dimebagowi Darrellowi w 10. rocznicę jego śmierci. Oprócz tego zagrali także własne utwory.

 

 

Teraz, 17 stycznia 2015 r. wykonają set składający się z utworów zespołu Machine Head, bardzo popularnej w latach 90-tych amerykańskiej kapeli metalowej, która istnieje do dziś  i wydaje bardzo dobre albumy. Połczyńska grupa w Graalu zagrała już małą próbkę tego, co szykują na koncert w klubie Inferno. Zabrzmiał „Ten Ton Hammer”, miażdżący singiel ze świetnej płyty „The More Things Change…” z 1997 roku.

 

– Na pewno zagramy też najbardziej znany numer Machine Head „Davidian” – zdradza Piotr Gawroński, perkusista Quy i dodaje: – Po Panterze przesiedliśmy się do przygotowania numerów kolejnych metalowych fachowców. To kompletnie inny styl gry, którego musimy się nauczyć.

 

Trzy kolejne kapele z Koszalina także uczą się stylu gry innych metalowych zespołów, które święciły triumfy w latach 90-tych. Czyje utwory usłyszymy więc 17 stycznia 2015 roku w klubie Inferno? O tym będziemy informować na bieżąco.

” Cztery kapele, cztery klimaty, poczwórna dawka metalu z lat 90-tych – tego można spodziewać się po imprezie „Metal 90 A.D.” organizowanej z okazji 5-lecia istnienia bloga GraMuzyka.
autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.