platforma blogowa portalu głos koszaliński

Jan Matwijczak [Quy]: Znowu zagramy Panterę [wywiad]

Rozmowa z Janem Matwijczakiem, wokalistą połczyńskiego zespołu Quy, który wygrał 34. edycję przeglądu Generacja 2014 w Koszalinie.

Quy

Quy

– Rozgrzewanie publiczności przed zespołem Illusion było jednym z Waszych marzeń?

– Dokładnie tak. Rozgrzaliśmy publiczność i siebie, bo sam także przed sceną na koncercie Illusion szalałem. Jedno marzenie się więc spełniło i idziemy dalej.

– To zapewne kolejnym było zajęcie pierwszego miejsca w przeglądzie Generacja 2014.

– Oczywiście. Każda wygrana jest budująca. Brakuje mi słów, by powiedzieć, co obecnie czujemy. Jesteśmy bardzo podbudowani, to dało nam porządnego kopa i będziemy kontynuować swoją muzyczną drogę.

– Podczas konkursu graliście jako ostatni, mieliście więc możliwość usłyszenia wszystkich konkurentów przed wyjściem na scenę. Jak ocenialiście swoje szanse?

– Z każdym kolejnym zespołem było inaczej, bo każdy z uczestników grał trochę inny gatunek muzyczny, ale zawsze na wysokim poziomie. Zespoły bardzo nam się podobały, przybijaliśmy z nimi piątki. I nie wiedzieliśmy, co się może wydarzyć. Nie myśleliśmy ani o wygranej, ani o przegranej. Chcieliśmy po prostu wyjść i zagrać jak najmocniej.

– Jesteście młodym zespołem, istniejecie od niewiele ponad roku. Kto gra w zespole Quy?

– Na gitarze gra Andrzej Nurzyński, basistą jest Piotr Lorenc, a za perkusją zasiada Piotr Gawroński. To starzy wyjadacze, prawdziwi fachowcy, którzy grali w zespole Raymount X.

Znajomi namówili nas, żebyśmy połączyli siły i przygotowali utwory Pantery na koncert „Tribute To Dime/Pantera”, który obył się w koszalińskim klubie Inferno. Jestem wielkim fanem tej kapeli, to chyba nawet mój zespół numer jeden, więc od razu się zgodziłem. Chłopaki przygotowywali utwory na próbach, potem do nich dołączyłem i tak to się zaczęło. Stwierdziliśmy, że dobrze nam się razem gra i zaczęliśmy tworzyć własne numery.

– No i 6 grudnia ponownie wystąpicie w Koszalinie w pubie Graal.

– Tak, zagramy po raz kolejny w Koszalinie , w 10. rocznicę śmierci Darrella Dimebaga, gitarzysty Pantery. Zagramy oczywiście utwory Pantery, a także własne kompozycje. W jednym utworze Pantery będzie nas wspierał Maciek Węgrzynek z koszalińskiego Mahomuta. To będzie ponad godzina dobrego rockowego koncertu. Mamy nadzieję tak zagrać, aby można było poczuć ducha Dimebaga.

Rozmawiał: Mariusz Rodziewicz

Impreza Tribute To Dime/Pantera w pubie Graal 6 grudnia 2014 r. rozpocznie się o godz. 18. Przez pierwsze dwie godziny na dużym ekranie będzie można obejrzeć teledyski zespołu Pantera, a także fragmenty koncertu tej kapeli. Występ połczyńskiego zespołu Quy rozpocznie się o godz. 20. Po koncercie planowane jest afterparty, oczywiście przy muzyce Darrella Dimebaga z różnych okresów jego działalności w grupach Pantera, Damageplan oraz projektu Rebel Meets Rebel.

Bilety na koncert w przedsprzedaży do końca listopada kosztują 8 złotych. Od 1 grudnia zapłacić trzeba będzie 12 złotych, a w dniu koncertu wstęp będzie kosztować 16 złotych. Na koncercie będzie można też kupić pamiątkową koszulkę.

Organizatorem koncertu jest blog GraMuzyka, który jest częścią www.gk24.pl – portalu internetowego Głosu Koszalińskiego.

Komentowanie wpisu jest wyłączone.