platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koszalin: Koncert 4P Solo w klubie Underground

Już 5 grudnia 2014 r. w koszalińskim klubie Underground będzie można zobaczyć na żywo rapera 4P. Początek imprezy o godz. 20. Wstęp kosztuje 10 złotych.

koncert-4p-solo

– Razem ze mną wystąpią gościnnie dinozaur Głady z mojego starego składu 4xP oraz mamut Wonz – mówi Przemysław Majewski, czyli 4P, który właśnie kończy pracę nad swoim kolejnym solowym albumem. – Na tym koncercie na pewno będzie można posłuchać najnowszych kawałków, które znajdą się na tej płycie. Będziecie mogli także usłyszeć numery z pierwszej płyty 4xP, a także ze „Zorganizowana Grupa Rapowa”, którą nagrywałem ze śp. Onilem oraz z mojej pierwszej solówki „Zły dobry chłopak” – dodaje raper, który na koncert zaprasza do swojego nowo otwartego klubu, który mieści się przy ul. Matejki.

Od razu zachęca też do przybycia na imprezę, która odbędzie się Undergroundzie już w sobotę 29 listopada 2014. Będzie to Beatbox Battle. Początek o godz. 19, wstęp kosztuje 5 złotych. – Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w bitwie. Zgłoszenia można kierować do mnie przez oficjalny profil FB klubu Underground – mówi 4P. Między występami będzie wolny mikrofon, jeśli więc są raperzy, składy hip-hopowe, które chciałyby wystąpić, również mogą się zgłaszać do właściciela klubu.

* * *

Przemysław Majewski, czyli 4P to raper, który na scenie hip-hopowej działa od 1999 roku. Najpierw jako organizator imprez hiphopowych, a od 2002 roku także jako MC, kiedy to pojawił się jego pierwszy nielegal “Życie” w składzie 4xP.  Później nagrał solo dema “Uliczne przesłanie”, “Człowiek w kapturze”. W 2005 roku nawiązał współpracę z koszalińskim raperem Onilem, który miał za sobą legalnie wydany krążek “Jeden dla wszystkich”. Nagrali najpierw wspólne demo „Fuzja”, a w 2007 roku światło dzienne ujrzała pełnowymiarowa płyta “Zorganizowana Grupa Rapowa”.

4P i Onil nie zamykali się tylko w hip-hopie. Wspólnie z koszalińskim zespołem metalowym Niekret nagrali utwór “Chodź cię wydziara kat”. Sam 4P gościnnie wystąpił też na płycie innego koszalińskiego bandu metalowego – Pampeluna w numerze “Tequila Sunrise”.
W 2008 roku 4P zaczął pisać utwory na pierwszy solowy krążek. 27 lutego 2010 roku pojawił się “Zły/Dobry Chłopak”. I nagle 4P zdecydował, że przestaje zajmować się rapem. Przerwa nie trwała jednak długo. Zaczęły bowiem pojawiać się utwory “Biało-czerwone serce” (który trafił do podręcznika szkolnego), “Bunt maszyn”, “Dla Zuzi”, czy “Chwała bohaterom” nagrany wraz z zespołem Kaboom!

Warto dodać, że 4P zajmuje się także działalnością charytatywną. Organizuje koncerty “Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom”, z których dochód trafia do koszalińskiego oddziału PCK. Za pieniądze kupowane są wyprawki dla potrzebujących dzieci. W 2014 roku odbyła jubileuszowa 10. edycja koncertu.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.