platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Kolaboranci zagrają w pubie Graal w Koszalinie

Kultowa punk-rockowa ekipa Kolaboranci ze Szczecina zagra koncert w Koszalinie. Impreza odbędzie się 21 listopada 2014 r. w pubie Graal.

kolaboranci

 

Koszalińscy miłośnicy gitarowych dźwięków spod znaku punk-rocka mają ostatnio powody do radości. Dosłownie kilka dni temu w ramach Generacji 2014 zagrał słupski Karcer, a już w piątek w pubie Graal zagra szczecińska kapela Kolaboranci.
Zespół ten powstał w 1986 roku i przez niemal dekadę był jednym z tych, które kształtowały wizerunek polskiej sceny niezależnej. Po okresie samodzielnego publikowania własnych nagrań, w okresie 1990-1995 grupa szybko dorobiła się czterech cenionych do dziś albumów. W tym czasie Kolaboranci stali się wylęgarnią muzycznych talentów, a byli muzycy zespołu przewinęli się przez wiele istotnych projektów (Wilki, Albert Rosenfield) i do dzisiaj stanowią o wizerunku krajowej sceny rockowej występując w takich formacjach jak Hey, Dezerter czy Indios Bravos.

 

Paradoksalnie fakt ten zaważył na losach grupy, która zawiesiła działalność w 1995 roku. Zespół wznowił ją w 2006 roku, ale tylko na rok, by znowu zamilknąć aż do2009 roku. Z okazji 25 lat działalności scenicznej zespołu wytwórnia Jimmy Jazz Records wydała w 2011 roku koncertowy album „My tu stoimy”, a rok później wydany został nowy album „Transparenty”. – Zalążkiem było to, że Dezerter wydał bardzo dobrą płytę „Prawo do bycia idiotą”. Usłyszeliśmy ten album, nawet graliśmy dwa koncerty z Dezerterem na południu Polski i to nas pchnęło do tego, żeby w końcu na koncertach grać też nowe numery. Małymi kroczkami zaczęliśmy składać nowe dźwięki. W ten sposób powstał jeden, drugi utwór i kolejny – mówi o kulisach powstania płyty Przemysław Thiele, wokalista i lider zespołu.
Obecnie zespół koncertuje przypominając fanom stare przeboje i prezentując nagrania najnowszego albumu. Tak będzie także w piątek 21 listopada w koszalińskim pubie Graal. Koncert rozpocznie się o godz. 20. Bilety w przedsprzedaży kosztują 20 złotych, a w dniu koncertu – 25 złotych. Jako support wystąpi kapela 747 grająca połączenie gatunków hard-core i punk.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.