platforma blogowa portalu głos koszaliński

Unplugged Radia Koszalin. Derzuki zagrają The Beatles. Zdobądź bilet!

Drugi koncert czwartego sezonu Unplugged Radia Koszalin już 20 listopada 2014r. Tym razem koszaliński zespół Derzuki zabierze słuchaczy w podróż do lat 60-tych z muzyką The Beatles.

 

Derzuki / fot. Mariusz Rodziewicz

Derzuki / fot. Mariusz Rodziewicz

 

Zespół tworzy pięciu muzyków, dla których Beatlesi stanowią od zawsze źródło inspiracji. To Daniel Burzyński – perkusja, śpiew; Maciek Sztyma, Tomek Szewczyk – gitary, Waldek Suchomski – gitara, śpiew; Kuba Grabski – bas i śpiew.

 

Muzycy już nie raz prezentowali się w repertuarze The Beatles, ale zawsze w elektrycznej wersji. Będzie to więc ich debiut akustyczny.

 

– Szykujemy kilkanaście piosenek. Będą i te wczesne, i późniejsze. Chcemy, żeby mimo akustycznych gitar całość zabrzmiała żywo i rockandrollowo – mówi Maciej Sztyma. – Będzie prosto – oprzemy się na śpiewaniu i gitarach – a przypominam, że jest nas piątka, w tym trzech uderza właśnie w ten instrument. Może z jednym lub dwoma małymi wyjątkami dla gości, to się dopiero okaże. Akustycznych „oczywistości” takich jak „Yesterday”, „Hey Jude”, „Michelle” czy „Girl” nie zagramy, bo ich w takich wersjach po prostu można posłuchać na płytach, i nie ma co się tu ścigać. Ale energii i melodii nie zabraknie. Zapraszamy w czwartek do Radia Koszalin.
UWAGA!!! Koncert jest nie biletowany, ale ilość miejsc ograniczona, więc niezbędna jest rezerwacja.

Są dwa sposoby.

* mailowy – podajemy imię i nazwisko i wysyłamy na adres: unplugged@radio.koszalin.pl (pierwsza pula miejsc)

* telefoniczny – pod numerem 94 347 30 00 w Przebojowym Radiu Koszalin od poniedziałku 17. listopada do czwartku 20. listopada w godz. 13-15. (druga pula miejsc).

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.