platforma blogowa portalu głos koszaliński

Generacja 2014: Wygrał zespół Quy z Połczyna Zdroju

Część konkursowa przeglądu Generacja 2014 w Koszalinie za nami. Główną nagrodę, czyli 2 tysiące złotych zdobył zespół Quy z Połczyna Zdroju. Zagrają także 9 listopada o godz. 20 w klubie Kreślarnia przed gwiazdą festiwalu – Illusion.

Quy / fot. archiwum zespołu

Quy / fot. archiwum zespołu

Przypomnę, że do finału przeglądu Generacja 2014 spośród 69 nadesłanych zgłoszeń zakwalifikowało się pięć zespołów: Black Radio z Łodzi, Lyra z Trójmiasta, Koios z Warszawy, Bregma z Trójmiasta i Quy z Połczyna Zdroju.

W sobotni wieczór  w Clubie 105 każdy z nich zaprezentował trochę inną odmianę rocka. Black Radio zagrało najbardziej rockowo, melodyjnie, przebojowo. I już wiedziałem, że jury nie będzie miało łatwej pracy, skoro pierwszy zespół zaprezentował tak wysoki poziom i pod względem wykonawczym, i pod względem pomysłu na muzykę.

 

Melodii nie brakowało też w utworach grupy Lyra, która do swojego rockowego grania dorzucała też kilka metalowych dźwięków. Duże wrażenie robił wokalista grupy.

 

Zdecydowanie metalowo zrobiło się przy występie warszawskiego Koiosa, ale… zdecydowanie zabrakło selektywności. Wszystkie dźwięki płynące ze sceny zlewały się w jeden wielki hałas.

 

Ale kiedy na scenie pojawił się zespół Bregma i zagrał pierwszy utwór pomyślałem, że to jednak ten zespół może zdobyć główną nagrodę. Zaprezentowali świetne, punktualne rockowo-metalowe granie, trochę kojarzące się z dokonaniami Illusion.

 

Skłamałbym jednak, gdybym nie liczył na to, że najwyższą klasę pokażą połczyńskie Quy. Znany mi świetnie zespół ze zorganizowanego w styczniu 2014 koncertu Tribute To Dime/Pantera tym razem zaprezentowali się ze swoim repertuarem. Grając utwory Pantery pokazali klasę, ale teraz udowodnili, że potrafią nie tylko doskonale odtwarzać utwory mistrza gitary, ale także stworzyć świetne własne kompozycje.

 

No i właśnie te dwa ostatnie zespoły zdobyły jurorskie nagrody Generacji 2014. Bregma zajęła drugie miejsce i otrzymała 1000 złotych, a Quy zgarnęły nagrodę główną, czyli 2000 złotych i 9 listopada 2014 zagrają w klubie studenckim Kreślarnia jako support zespołu Illusion. Dodatkowo Quy wraz z zespołem Koios podzieliły się nagrodą publiczności, a ten ostatni dodatkowo otrzymał nagrodę za najciekawszy image ufundowany przez Buli Records.

 

Pełna relacja wideo z Generacji 2014 już wkrótce na GraMuzyka TV. Zapraszam!

 

Jednocześnie przypomnę, że już 6 grudnia 2014 Quy ponownie zagrają w Koszalinie. W pubie Graal zorganizowany zostanie koncert Tribute To Dime/Pantera w 10. rocznicę śmierci Darrella Dimebaga, na którym zespół z Połczyna Zdroju zagra dwa sety: pierwszy z własnymi kompozycjami i drugi – z utworami Pantery.

 

PS. Podczas trwania Generacji 2014 rozdawane były ulotki z informacją, że 31 stycznia 2015 roku w Clubie 105 zagra DECAPITATED, który zwita tu w ramach drugiej części trasy Blood Mantra Tour. Jako supporty zagrają: Thy Disease, The Sixpounder, Materia.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.