platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Tribute To Dime/Pantera w 10. rocznicę śmierci Darrella Dimebaga

Jeśli jesteś fanem Darrella Dimebaga, to powinieneś przyjść 6 grudnia 2014 r. do pubu Graal. W ten sobotni wieczór będzie tam można posłuchać utworów Pantery na żywo, obejrzeć ich teledyski na dużym ekranie, posłuchać muzyki Dime’a z różnych okresów działalności. A to jeszcze nie wszystko.

TRIBUTE-TO-DIME-SMALL

8 grudnia 2014 r. minie 10. rocznica śmierci Darrella Dimebaga, gitarzysty zespołów Pantera, Damageplan, a także projektu Rebel Meets Rebel. Z tej okazji w pubie Graal w sobotę 6 grudnia odbędzie się impreza, podczas której będzie można powspominać tego jednego z najciekawszych metalowych gitarzystów metalowych na świecie.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=H49RGMIBIYc[/youtube]

Dla przypomnienia, 25 stycznia 2014 r. GraMuzyka, który jest częścią portalu gk24.pl zorganizował w koszalińskim klubie Inferno imprezę z okazji 4 lat bloga. Cztery zespoły (Othis, Mahomut, Quy i CFH Acoustic Trio) podjęły się trudnego zadania przygotowania utworów jednego zespołu Pantera, by w ten sposób oddać hołd w koncercie „Tribute To Dime/Pantera”.

 

Do dziś nie mogę uwierzyć, że na koncert przyszło ponad 280 osób, czy może nawet 300 fanów metalu, Pantery i Darrella Dimebaga. Po koncercie odebrałem wiele bardzo miłych sygnałów, że tak przygotowane koncerty powinny odbywać się regularnie. I zapewniam, że z okazji 5. rocznicy istnienia GraMuzyka taki koncert w styczniu 2015 roku się odbędzie, ale nie będzie to już Pantera. O nim jednak dowiecie się nieco później.

 

Wracając jednak do Darrella Dimebaga. Po sukcesie styczniowego koncertu, w miarę zbliżania się 8 grudnia 2015 r. uznałem, że w 10. rocznicę śmierci wielu fanów Pantery chciałoby ponownie posłuchać tej muzyki na żywo. Sam się do nich zaliczam, więc po krótkiej rozmowie z zespołem Quy podjęliśmy decyzję: 6 grudnia 2014 roku w pubie Graal znowu zabrzmi Pantera.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7m7njvwB-Ks[/youtube]

Ta impreza będzie się trochę różnić od tej styczniowej. Przede wszystkim na scenie pojawią się nie cztery, a jeden zespół, czyli wymieniony już Quy z Połczyna Zdroju. Kapela przygotuje specjalny set złożony z utworów Pantery. Drugi set będzie się składał z autorskich utworów Quy, a wierzcie mi, że ich własne kompozycje to żywe, prawdziwe metalowe mięso!

 

Ponadto tego wieczoru w pubie Graal będzie można na dużym ekranie obejrzeć wszystkie teledyski zespołu Pantera, fragmenty koncertów zespołu, posłuchać utworów z różnych okresów działalności Darrella Dimebaga. A to jeszcze nie wszystkie atrakcje. Kolejne szczegóły wkrótce.

 

Fani Dime’a i Pantery, szykujcie się więc na sobotni wieczór 6 grudnia 2014 r. do pubu Graal. Nie możecie opuścić tej imprezy!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gp3twMivzOo[/youtube]

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.