platforma blogowa portalu głos koszaliński

Pyziole Fest 2014 w Połczynie Zdroju. Thy Disease, Materia, Quy i Dziady

31 października 2014 r. w Połczynie-Zdroju w Centrum Kultury odbędzie się kolejna edycja imprezy Pyziole Fest. Zagrają na niej aż cztery mocno gitarowe zespoły: krakowski Thy Disease, szczecinecka Materia, oraz połczyńskie Quy i Dziady.

Thy Disease

Thy Disease

Wydarzenie wywodzi się z jesiennych koncertów granych rokrocznie upamiętniając Michała Pyziaka – nastolatka tragicznie zmarłego w wypadku samochodowym. Michał był młodym człowiekiem, grał na gitarze elektrycznej, kochał muzykę i angażował się w życie kulturalne miasta. Był jak wielu młodych ludzi, którzy dorastali i wciąż dojrzewają w tym małym miasteczku.

Co roku w wypadkach ginie zbyt wielu młodych ludzi, statystyki – jak zawsze przerażające. Młodym ludziom często wydaje się, że życie jest długie, że są niezniszczalni. Ten festiwal ma być przede wszystkim dobrą zabawą, a także zwróceniem uwagi na problem bezpieczeństwa na drogach. Wierzymy, że taki przekaz skutecznie dotrze do odbiorcy.

Organizatorami jest stowarzyszenie Połczyńskie Innowacje Kulturalne oraz Niezwykły Połczyn.

Zagrają:

THY DISEASE – to krakowski industrial death metalowy zespół, który w 2014 roku obchodzi 15-lecie istnienia. Na swoim koncie mają już sześć wydanych albumów, z których ostatni to „Costumes Of Technocarcy” z 2104 roku.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oS-km67Wwj4[/youtube]

* * *

MATERIA – szczecineccy tech-metalowcy, djentowcy to jedna z najciekawszych undergorundowych kapel w Polsce. Grają od 2007 roku zgarniając wiele nagród na przeglądach i festiwalach w całej Polsce. Na koncie mają kilka minialbumów EP oraz pełnowymiarowy „Cace Of Noise”. Obecnie intensywnie pracują nad nowym albumem i… szykują się do trasy koncertowej z gigantem sceny metalowej Decapitated!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=J_Ntv8XWNgg[/youtube]

* * *

QUY – to młoda stażem – bo istniejąca od drugiej połowy 2013 roku – kapela z Połczyna Zdroju, która powstała z połączenia muzyków z grupy Raymount-X i wokalisty Budge. Skład ten zawiązał się specjalnie z myślą o koncercie Tribute To Dime/Pantera, który w styczniu 2014 r.został zorganizowany w Koszalinie. Współpraca okazała się owocna i zespół zaczął pracować nad własnym materiałem. Efekt to cztery opublikowane dotąd utwory składające się na ”Whispers” – EP-kę zespołu. Wkrótce pojawi się także pierwszy klip zespołu Quy.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=16i0Dg5E-C0[/youtube]

* * *

DZIADY – powstały jesienią 2011 r. w Połczynie Zdroju. Członkowie grupy wcześniej obijali się w różnych lokalnych składach, m.in. Virgin Mary, The Not, Faddy Daddy, Raymount X. Nazwa Dziady wzięła się od żartu określającego wiek i kondycję muzyków.

* * *

Początek imprezy o godz. 19. Wstęp kosztuje 12 złotych.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.