platforma blogowa portalu głos koszaliński

Unplugged Radia Koszalin – 4. sezon. Gwiazdy z regionu i nie tylko

Już 30 października 2014 r. w Radiu Koszalin rozpoczyna się czwarty sezon cyklu Unplugged. Ty m razem oprócz wykonawców związanych z regionem pojawią się także gwiazdy spoza Pomorza.

unplugged-radia-koszalin

Trzeci sezon Unplugged Radia Koszalin był zaskakujący pod względem doboru wykonawców. Miłośnicy akustycznej muzyki mogli usłyszeć w tej wersji m.in. pozytywne reggae Raggafaya z Koszalina, techniczny metal w wykonaniu szczecineckiego zespołu Materia, punk rock słupskiego Karcera, a w finale w koncercie „Mój Niemen”, oprócz muzyków z naszego regionu wystąpiła sama Natalia Niemen, córka Czesława, który jest patronem studia koncertowo-nagraniowego Radia Koszalin.

 

Już kiedy kończył się ostatni koncert trzeciego sezonu w głowie rodził się pomysł na kolejny – mówi Adrian Adamowicz, pomysłodawca i organizator Unplugged Radia Koszalin. – Oczywiście musiał być pod jakimś względem wyjątkowy.

 

Dotąd na scenie pojawiali się wykonawcy związani z naszym regionem; tych, którzy tu mieszkają i tworzą, albo tych, którzy stąd pochodzą, zrobili karierę muzyczną i wyjechali. Obok m.in. Time To Express z Kołobrzegu, Zgagafari z Darłowa, Lipa Z Miodem z Koszalina w Radiu Koszalin grała pochodząca ze Szczecinka Małgorzata Ostrowska, czy też Manchester, którego wokalista pochodzi z Koszalina.

 

Teraz oczywiście w dalszym ciągu zapraszamy wykonawców związanych z regionem, ale pojawią się także gwiazdy z innych części Polski – zdradza Adrian Adamowicz i od razu wyjawia pierwsze nazwiska. – Udało nam się zaprosić na akustyczny koncert m.in. Kasię Klich, której towarzyszyć będzie Yaro. Skoro przy nich jestem to dodam, że pojawi się także koszalinianka Kasia Cerekwicka, a także Adam Krylik, który niedawno wydał swoją debiutancką płytę. Przyjedzie również związany ze Szczecinem Indios Bravos.

 

To jednak ciągle gwiazdy związane z naszym regionem. A kto z Polski przyjedzie do Koszalina? – Znowu na naszej scenie zabrzmi akustyczne reggae, za które odpowiadać będzie Ras Luta, który całkiem niedawno nagrał krążek unplugged. Wielu na pewno zainteresuje także występ Ani Dąbrowskiej – Adrian Adamowicz odsłania już niemal wszystkie karty. – Nadal promować będziemy zespoły mniej znane, młodych wykonawców. Ci będą supportować nasze gwiazdy. I aby zamknąć listę wykonawców, którzy zagrają w czwartym sezonie Unplugged Radia Koszalin dodam, że utwory The Beatles zagrają znani już w naszym regionie Derzuki. A cały cykl 30 października rozpocznie Back To The Ocean – kończy Adrian Adamowicz.

Choć w zasadzie jeszcze jedno. Podobnie jak na koniec drugiego i trzeciego zorganizowane zostały koncerty tematyczne („Koncert w Kratę – Grunge” i „Mój Niemen”), tak na koniec czwartego będzie to „Tribute To Depeche Mode”.

Koncerty w cyklu Unplugged Radia Koszalin są bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prowadzona jest rezerwacja miejsc. Można to będzie robić na dwa sposoby: mailowo, bądź telefonicznie. Wszelkie szczegóły podawane będą na antenie i stronie internetowej Radia Koszalin.

 

 

Kalendarz koncertów w ramach Unplugged Radia Koszalin:

 

30 października 2014 – Back To The Ocean

20 listopada 2014 – Derzuki grają The Beatles

18 grudnia 2014 – Adam Krylik

22 stycznia 2015 – Kasia Klich & Yaro

26 lutego 2015 – Indios Bravos

19 marca 2015 – Kasia Cerekwicka

16 kwietnia 2015 – Ras Luta

14 maja 2015 – Ania Dąbrowska

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

 

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.