platforma blogowa portalu głos koszaliński

Karcer „Herezje”. Nowa płyta 3 października 2014

Długowieczna, bo działająca od ponad 30 lat słupska punkowa ekipa Karcer wydała właśnie swoją nową płytę „Herezje”. Album promuje utwór „Chora broń”.

Karcer - Herezje

Karcer – Herezje

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RvFR3SrlUdg[/youtube]

Karcer, jeden z najbardziej długowiecznych polskich zespołów punkowych kazał fanom trzy lata czekać na swój nowy album.
Krążek o tytule „Herezje” powstawał od jesieni 2013 do wakacji 2014 rejestrowany samodzielnie przez zespół w Słupskim Ośrodku Kultury, a jego zawartość stanowi 13 nowych kompozycji uzupełnionych nagraniem bonusowym.
Na nowej płycie odnajdujemy klasyczny, muzyczny tort Karcerowiczów: od zwariowanej prędkości do chwili na przystanku, która i tak nie powinna dać oczekiwanego spokoju. Wszystko oplecione w mroczne teksty, bo słońce zagląda tu może raz, i to na krótko.

– Staraliśmy się wybrać utwory, które pokażą KARCER po trzech latach – mówi Krzysztof Żeromski – Nie wiem, czy to długo, czy krótko między albumami, ale staraliśmy się wybrać utwory budujące pewną całość. Unikamy jednego wzoru w całym materiale, bo wreszcie ma być to album, a nie kolejna koperta z kolejnymi zdjęciami z komunii. Kilka pomysłów odpadło, inne zostały zahibernowane i czekają. Wg mnie „Herezje” to płyta bardzo optymistyczna, mam nadzieję, że to nie herezje. Do nowych utworów dołożyliśmy „13XII”, żeby nie zapomnieć.
Technicznie, przygotowywaliśmy materiał na płytę sami, korzystając tym razem z pomocy słupskiego SOKu, tak lokalowej, jak i sprzętowej. Z efektu jesteśmy zadowoleni. Część nowych utworów znajdzie się na naszych track listach podczas najbliższych koncertów – kończy Krzysztof Żeromski.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.