platforma blogowa portalu głos koszaliński

KHKD 2014. Raperzy po raz 10. zagrali dla dzieciaków [wideo, zdjęcia]

Hip-hopowcy lubią nie tylko swoją muzykę, ale także chętnie pomagają. Podczas akcji Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom zebrali około 7 tysięcy złotych. Dzięki tym pieniądzom najbiedniejsi uczniowie otrzymają wyprawki.

 

Slums Attack w Koszalinie / fot. Radosław Brzostek

Slums Attack w Koszalinie / fot. Radosław Brzostek

– W 2005 roku zgłosił się do nas Przemysław Majewski, który zaproponował byśmy wspólnie z koszalińskimi hip-hopowcami zorganizowali koncert charytatywny. Chodziło o zbiórkę pieniędzy na wyprawki dla dzieci z ubogich rodzin – wspomina swoje pierwsze spotkanie z pomysłodawcą akcji KHKD Bernard Krupski, prezes koszalińskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. – A dziś mamy już dziesiątą edycję i do tej pory z pieniędzy uzbieranych wydaliśmy ponad 1000 wyprawek, które kiedyś kosztowały 50, a dziś – 60 złotych za każdą.

Wideo, zdjęcia >>> KHKD 2014. Raperzy dla dzieciaków [wideo, zdjęcia]

Jubileuszowy koncert był wyjątkowy. Organizatorowi udało się bowiem zaprosić gwiazdę polskiego hip-hopu – Slums Attack. – Miałem zagrać już w zeszłym roku, ale nie udało się. Powiedziałem wtedy Przemkowi, żeby zadzwonił za rok. Słowa trzeba było dotrzymać, więc przyjechałem – mówi Peja, czyli połowa Slums Attack, który tworzy z DJ-em Decksem. Na scenie wspierał ich jeszcze Gandzior. – Wspieranie takich akcji to osobista kwestia sumienia. Jeśli ktoś chce to robić, to będzie wspierał, a o wielu takich przypadkach nie wiemy. Nie wszyscy dobroczyńcy się z tym obnoszą i należy się szacunek tym cichym bohaterom. Sami uważamy, że to nasz moralny obowiązek. Czujemy, że czasem powinniśmy zrobić coś niekomercyjnego, coś bardziej znaczącego – dodaje Peja, który z kolegami dał świetny, trwający około 1,5 godziny koncert.
Oprócz niego na scenie Kreślarni zaprezentowali się także Mroku, Wonz, Pyru, Adam R. oraz młodzi raperzy, których w głosowaniu na portalu www.gk24.pl wybrali sami fani, czyli KaErGie, Mruwa1z, Muf i LCREALBIG. – Chętnie biorę w tym udział. Cieszę się, że razem z chłopakami mama mały wkład w tę akcję i mogę w ten sposób pomóc dzieciakom – przyznaje Wacar, który na scenie towarzyszył raperowi o ksywce Mruwa1z.

 

Z pieniędzy statutowych koszalińskiego PCK pod koniec sierpnia zakupionych zostało 160 wyprawek, w której są przybory szkolne m.in. piórniki, pisaki, bloki rysunkowe. Kolejne już wkrótce, bo z pieniędzy zebranych w piątek uda się kupić ponad 110 kolejnych wyprawek dla uczniów. – Na imprezę przyszło w sumie około 300 osób, zebraliśmy około 7 tysięcy złotych, z czego 500 złotych udało się uzyskać z licytacji okolicznościowej koszulki z autografami Peji, Dj-a Decksa i Gandziora – mówi Przemysław 4P Majewski, który sam nie spodziewał się, że jego impreza charytatywna doczeka się okrągłego jubileuszu.

 

Chylę czoła przez Przemysławem Majewskim, bo przed takimi osobami, którym chce się pomagać innym trzeba to robić. Oby ta akcja trwała jak najdłużej – dodaje Bernard Krupski. I prezes koszalińskiego PCK nie musi się martwić o kolejne edycje, bo 4P nie zamierza poprzestać, a kto wie, może i doczekamy się nie tylko 15., ale 20. koncercie organizowanym przez hip-hopowców z myślą o najbiedniejszych uczniach z Koszalina i okolic.

 

I uwaga! To ciągle nie koniec zbiórki pieniędzy na wyprawki dla dzieciaków z Koszalina i okolic. Na portalu www.sweetdeal.pl ciągle można kupić symboliczną cegiełkę. Jej koszt to jedynie 5 złotych. >>>Kup cegiełkę o wartości 5 złotych i wesprzyj akcję PCK i koszalińskich hip-hopowców

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.