platforma blogowa portalu głos koszaliński

Mroku ”W drodze do domu”. Preorder i nowy singiel „Podróż dusz”

3 grudnia 2014 r. to dzień premiery „W drodze do domu” – najnowszej płyty, za którą stoi koszaliński raper Mroku. Można już składać zamówienia na krążek.

 

Mroku - W drodze do domu

Mroku – W drodze do domu

Przy tej okazji Mroku zamieścił w sieci kolejny utwór, który znajdzie się na albumie. Teledysk do utworu „Podróż dusz” stworzył sam Mroku. Gościnnie w utworze udzieliła się Joanna Alpop, wokalistka, którą już można było usłyszeć na poprzednich krążkach rapera.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Tp2oR0Y9sOk[/youtube]

 

Jak się okazuje to najdłużej powstający utwór spośród wszystkich dwudziestu, które znajdą się na płycie „W drodze do domu”. – Sam pomysł na utwór „Podróż dusz” pojawił się jakoś 2 lata temu. Wtedy też Mahyn stworzył muzykę, ja natomiast napisałem tekst do zaśpiewania dla Asi Alpop, z którą od wielu lat współpracuję. Jej wokal został zarejestrowany w ubiegłym roku, natomiast ja miałem problem z napisaniem tekstu dla siebie – opowiada Mroku. – Chyba sam do końca nie wiedziałem co chcę powiedzieć, a później jak już wiedziałem, to miałem problem z ujęciem tego w odpowiednie słowa. Co dopiero mi się udało jakoś w połowie tego roku.

 

Jednak utwór, który można teraz usłyszeć na YouTube nie jest wersją, która trafi na album. Raper stwierdził po czasie, że to jednak nie jest do końca wersja, którą by słyszał na płycie. – Powstały więc dwie wersje. Ta z klipem ze studia, który sam zrealizowałem i udostępniłem kilka dni temu w Internecie. I wersja na album „W drodze do domu”. Obie są diametralnie różne, inaczej zaśpiewane, ja mam niemal inny tekst, inna też jest muzyka, ale również Mahyn ją stworzył – zdradza Mroku. – Jeśli miałbym coś sugerować, to myślę, że ten utwór jest ukłonem w stronę twórczości Woodkid’a i wydaje mi się, że czegoś takiego jeszcze w polskim rapie nie było.

 

Utwór ten będzie otwierał album. Wiadomo też już, że na nowej płycie Mroka znajdą się utwory „Letni hit” i „Ostatnia niedziela”, które już także można znaleźć w sieci.

 

Oprócz JoannyAlpop na płycie gościnnie pojawią się także koledzy Mroka ze składu Bla-Bla, czyli Wonz, Em, Burza i Jajco, raper B.A.D., a także Radek Czerwiński, wokalista zespołu Kaboom! i Mr Zoob. Głównym producentem płyty jest Mahyn, którego wsparli: Puzzel, Złote Twarze, BobAir, Zelichowski, Urban, Bryza, Sound Cut, Siwy Siwek i Fleczer.

 

Ruszyła już też przedsprzedaż albumu >>> Mroku „W drodze do domu” – preorder

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.