platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom 2014. Slums Attack, Mroku, P.I.N., 4XP

Już 3 października 2014 r. w klubie studenckim Kreślarnia odbędzie się jubileuszowa, bo 10. edycja akcji charytatywnej Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom. Gwiazdą będzie Slums Attack, wystąpią także świetni raperzy z Koszalina. 

 

khkd2014

Slums Attack, czyli duet Peja / DJ Decks to jedna z najbardziej znanych i najdłużej działających ekip hip-hopowych w Polsce. W 2013 roku minęła im okrągła 20. rocznica działalności. Na swoim koncie mają wiele wydanych albumów, na których można znaleźć takie utwory jak choćby „Jest jedna rzecz”, „Głucha noc”, „Mój rap, moja rzeczywistość”. Te utwory zna chyba każdy fan rapu. I zapewne te, a także wiele innych numerów, które znalazły się na płycie „20/20 Evergreen” z okazji jubileuszu Slums Attack będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertu Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom im. Grzegorza Onila Oniszczuka.

Wiadomo też już, że oprócz Slums Attack na imprezy wystąpią także Mroku, P.I.N.  oraz 4XP.

Pierwszy z nich to raper związany ze składem Bla-Bla, ale nagrywający także solowe albumy, z których „Bajki robotów” doczekały się oficjalnego wydawnictwa za pośrednictwem wytwórni Fonografika. Obecnie przygotowuje się do wydania swojej kolejnej płyty „W drodze do domu”.

P.I.N. to całkiem nowy projekt, za którym stoi koszaliński raper Wonz, który – podobnie jak Mroku – jest reprezentantem Bla-Bla, oraz Pyru – raper z Mielna.

4XP chyba też specjalnie nie trzeba przedstawiać, bo za tą nazwą stoi Przemysław 4P Majewski, który jest pomysłodawcą cyklu koncertów KHKD i od dziesięciu lat organzuje je wraz z koszalińskim oddziałem PCK.

Ale to jeszcze nie wszyscy wykonawcy, którzy 3 października pojawią się na scenie klubu Kreślarnia. Wystąpi tu także czterech raperów, którzy zostaną wybrani przez samych fanów hip-hopu w głosowaniu, które trwa na portalu www.gk24.pl. >>> Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom. Zagraj z Peją. Zgłoszenia, głosowanie

Początek imprezy planowany jest na godz.21. Bilety kosztują 15 złotych.

Warto przypomnieć, że całkowity dochód z akcji charytatywnej przekazany zostanie na zakup wyprawek dla najbardziej potrzebujących dzieci z Koszalina i okolic.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.