platforma blogowa portalu głos koszaliński

Decapitated w trasie koncertowej. Materia jako support!

Decapitated, ekstremalnie metalowa polska ekipa już 22 września 2014 wyda nową płytę „Blood Mantra”, a w  listopadzie wyrusza w trasę koncertową. Towarzyszyć jej będzie szczecinecki zespół Materia.

Decapitated - Blood Mantra Tour

Decapitated – Blood Mantra Tour

Znane są już miasta i daty listopadowych koncertów czołowych przedstawicieli polskiej sceny metalowej – grupy DECAPITATED. Cykl koncertów pod szyldem Blood Mantra Tour 2014 będzie promował najnowsze wydawnictwo zespołu, które ukaże się 22.09.2014 nakładem wytwórni Mystic Production w Polsce i Nuclear Blast 26.09.2014 na świecie. Będzie to pierwsza od czterech lat trasa promocyjna, na której zespół wystąpi w roli headlinera prezentując utwory z nowej płyty![youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_vE50dPreQI[/youtube]Na trasie Blood Mantra Tour 2014 DECAPITATED będą wspomagać trzy zespoły. Pierwszy z nich to THY DISEASE promujący wydany na początku tego roku szósty album. Kolejny to THE SIXPOUNDER – zasłużony skład, który m.in zagrał na tegorocznym Przystanku Woodstock.I szczecinecka MATERIA, znani już nie tylko w naszym regionie techmetalowcy i finaliści „Must Be The Music”, którzy długo nie potrafią usiedzieć w miejscu, w związku z czym cały czas są aktywni koncertowo w całym kraju.

Reakcja muzyków zespołu na wieść o tym, że ruszają w trasę z jednym z najbardziej znanych na świecie polskich zespołów metalowych była oczywista.  – Była to dla nas bardzo miła informacja i bardzo się ucieszyliśmy – przyznaje Kuba Marciniak, perkusista Materii. – Jaram się okrutnie, bo lubię Decapitated. Może nie słucham na c odzień ich muzyki to podziwiam ich za wytrwałość i za to do czego doszli.

 

Z kolei Michał Piesiak, basista i wokalista Materii zdradza okoliczności, w których doszło do współpracy z Decapitated. – Agencja Creative Production, która jest oraganizatorem trasy zaproponowała nam wspólne granie z zespołem. Po prostu dostaliśmy telefon, omówiliśmy szczegóły i jazda! – opowiada Michał –  Dla nas to duża nobilitacja i zaszczyt zagrać wspólne gigi w tak doborowym towarzystwie. Po raz pierwszy będziemy mieli okazję zagrać trasę z naprawdę poważną kapelą i zobaczyć, jak to wygląda. Jakie mamy nadzieje związane z tą trasą? Może fani Decapitated, którzy nas nie znają będą mieli okazję zapoznać się z naszymi kawałkami. Mamy szansę pokazać się wielu ludizom w wielu miastach i to jest dla nas najważniejsze.

O zespole Materia pisałem już wielokrotnie, więcej informacji znajdziecie TUTAJ >>> Materia na GraMuzyka

Fanom metalu zespołu Decapitated przedstawiać nie trzeba. To – obok grup Vader i Behemoth – najbardziej znana na świecie metalowa kapela z Polski, której albumy wydaje Nuclear Blast, ceniona m.in. w Europie i Stanach Zjednoczonych wytwórnia wydająca albumy rockowe i metalowe.Szczegółową rozpiskę koncertów znajdziecie poniżej. Z racji dużej ilości koncertów Decapitated za granicą jest to pierwsza część polskiej trasy. W najbliższych dniach zostanie ogłoszona jej druga odsłona obejmująca pozostałe miasta, przewidziane na styczeń 2015.BLOOD MANTRA TOUR 2014
20.11.14 KIELCE / ”Wspak”
21.11.14 LUBLIN / ”Graffiti”
22.11.14 KROSNO / ”Iron”
23.11.14 WARSZAWA / ”Progresja”
24.11.14 BIAŁYSTOK / ”ACK Sepularium”
25.11.14 OLSZTYN / ”Andegrant”
26.11.14 TORUŃ / ”Lizard King”
27.11.14 ŁÓDŹ  / ”Luka”
28.11.14 GDAŃSK / ”B90”
29.11.14 POZNAŃ / ”U Bazyla”
30.11.14 BYDGOSZCZ / ”Estrada”(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.