platforma blogowa portalu głos koszaliński

DJ Eprom & Sensi feat. DJ Lem „Boom Bap Boogie”. Premiera 30 września 2014

Już 30 września 2014 r. wydany zostanie „Boom Bap Boogie”, album, za którym stoi DJ Eprom (produkcja), Sensi (rap) i DJ Lem (gramofony).

dj-eprom-sensi-boombap

„Boom Bap Boogie” (Polska, 1993) – DOKUMENT obrazujący życie młodych ludzi w polskich miastach. Mocno osadzona w realiach fabuła przeplatana jest wątkami komediowymi oraz autobiograficznymi. Cięty język, którym posługuje się narrator powoduje, że odbiorca może w pełni wczuć się w rolę jednego z głównego bohatera.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=EzLYlj48eTs[/youtube]

Producent muzyczny płyty DJ Eprom: “Po trasie koncertowej Sztigar Bonko / Sensi i wspólnie nagranym utworze, postanowiliśmy kontynuować współpracę w skali całego albumu. Efektem tego jest płyta “Boom Bap Boogie”, która z mojej strony jest kontynuacją sztigarskich produkcji, czyli klimatu z lat 90’ych. Wszystkie bity wyprodukowane na tę płytę wyszły z legendarnych maszyn jak SP 1200, Emulator II, Akai S950 czy MPC 2000 XL. Tłustość i dynamika oraz amerykański charakter brzmienia są dla mnie oczkiem w głowie. Wszystkie dźwięki na płycie dotknęły analogowego out boardu, a rejestrowane były na masteringowych taśmach magnetycznych. Cały proces REJESTRACJI beatów, miksu i masteringu odbywał się w moim studio (Eprom Sounds Studio) a wokale rejestrowaliśmy w Traski Studio w Częstochowie oraz w Otrejbarwie u DJ Deszczu Strugi. Płyta w zamyśle miała być skoczna i energiczna. Tempa na ogół nie schodzą poniżej 100 bpm. Groove opiera się głownie na mocnych bębnach i linii basowej.

Trzecim pełnoprawnym autorem płyty jest DJ Lem, który nie tylko odpowiada za większość scratchy i cutów, ale też udzielił się miejscami na mikrofonie.

Lista utworów:

1. Poza kontrolą
2. 97′ dobrze pamiętam
3. Przyczajony tygrys, ukryty pies
4. Jest akcja!
5. Hardcore Beatz feat. Ras Tabaka
6. Mantra
7. O.A.B. feat. Tytson
8. Do innych MC’s
9. Bez ściem feat. Sarius
10. Zmieniłem zdanie feat. CENTRUMstrona
11. Wstyd
12. Hip Hop Elements
13. BONUS: Surowy Skrecz

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.