platforma blogowa portalu głos koszaliński

Julia Marcell. Nowy album jesienią 2014

To świetna wiadomość dla fanów Julii Marcell. Wokalistka kończy pracę nad trzecim studyjnym albumem. Przygotowała już teaser nadchodzącego krążka.

Julia Marcell

Julia Marcell

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kKk16MGr9oU[/youtube]

Jaki będzie nowy album? Jak wynika z informacji prasowej, będzie to bardzo osobista, najciemniejsza w jej dotychczasowym dorobku opowieść. Ma to być również płyta o zupełnie nowym brzmieniu. To akurat nie powinno zaskoczyć fanów Julii Marcell, ponieważ już dwie poprzednie płyty artystki wydają się leżeć na kompletnie innych muzycznych biegunach. Pierwsza „I Might Like You” była bardzo minimalistyczna, akustyczna, nieco klaustrofobiczna. „June” z kolei był wycieczką w całą masę elektronicznych, tanecznych (i nie tylko) brzmień.

A trzecia płyta? Wiadomo już, że nagrana została na żywo w Berlinie, wyprodukowana przez Julię i Thomasa Fietza. Łączy świeżość i energię koncertowego składu, z bardzo przemyślanymi, zredukowanymi aranżacjami.

Artystka opowiada o albumie: „Jest to płyta o dużej rozpiętości emocjonalnej, na której to co bardzo osobiste miesza się z tym wykreowanym, wymyślonym, a jedno pracuje na drugie. Jak we wspomnieniach, w których wypełnia się własną wyobraźnią, to, co się zapomniało, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.”

Nowy album Julii Marcell ukaże się jesienią. Więcej informacji wkrótce!

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały promocyjne)

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.