platforma blogowa portalu głos koszaliński

Hip-hop koncert: Kuba Knap w klubie Plastelina. Lipiec 2014

Kuba Knap, młody uzdolniony raper, którego debiutancki album „Lecę, chwila, spadam” został wydany przez niezależną wytwórnię Alkopoligamia zagra w Koszalinie koncert. 25 lipca 2014 r. pojawi się w klubie Plastelina.

Kuba Knap

Kuba Knap

Dla fanów hip-hopu będzie to kolejna bardzo ciekawa impreza w Koszalinie. 18 lipca w koszalińskim amfiteatrze na żywo wystąpił Ten Typ Mes, założyciel niezależnej wytwórni Alkopoligamia, a już 25 lipca w koszalińskiej Plastelinie wystąpi Kuba Knap, nowy reprezentant wytwórni Mesa.

Kuba Knap to pierwszy artysta w Alkopoligamia.com, który całkowicie oddał duszę zwolnionym bitom i „country rap tunes”.
Zafascynowany teksańską niespiesznością i kalifornijskim słońcem wyróżnia się wśród rodzimych hiphopowców. I choć większość historii, które opowiada – o lenistwie, niepasujących do niego trzpiotkach, przeciągniętym dorastaniu i że ogólnie „nie jest z tych, którym się spieszy na metro” – siedzi najlepiej na lepkich, down-tempowych bitach Knap potrafi poskromić też breakbeat (vide utwór/teledysk „Wy!”).
Raper pochodzi z artystycznej rodziny i luz ma w genach – często zaprasza swoją mamę malarkę na koncerty, gdzie siostra fotografka robi mu zdjęcia.

Kuba Knap ma na koncie podziemny CD „Bez nerwów, bez złudzeń” i pełnoprawny debiut „Lecę, chwila, spadam” wysoko oceniony zarówno przez recenzentów, jak i słuchaczy. Klimatyczny album zadebiutował na trzecim miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce (notowanie Olis z 23.06.2014).

Impreza, podczas której Kuba Knap wystąpi z towarzyszeniem Zetenwupe Ferajną, Emilem G i DJ-em Willy Mąka rozpocznie się o godz. 21. Wstęp kosztuje 15 złotych. Jako support wystąpi koszaliński raper Peti.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.