platforma blogowa portalu głos koszaliński

Blady Kris „Beatbox Rocker”. Płytowy debiut ze Szczecinka

Krzysztof Kadela ze Szczecinka, znany jako beatboxer Blady Kris wydał swój pierwszy krążek zatytułowany „Beatbox Rocker”.

 

Blady Kris - Beatbox Rocker

Blady Kris – Beatbox Rocker

 

Album Bladego Krisa „Beatbox Rocker” składa się z dwóch wyjątkowych płyt: na płycie CD znajduje się trzynaście premierowych utworów autorstwa Bladego Krisa, natomiast płyta DVD zawiera dziewięć lekcji beatboxu, podczas których Blady Kris wprowadza odbiorcę w świat sztuki władania głosem i mikrofonem. Dodatkowym bonusem jest wersja DVD teledysku „Beatbox Rocker”.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AMV5WFitMcM[/youtube]

 

Ogromny pływ na brzmienie utworów miał belgijski producent Fatty K, który współpracował z Krisem podczas miksu i masteringu. Poligrafia to dzieło Piotra Okulewicza, niesamowitego malarza ze Szczecinka. Metoda jaką posługuje się Piotr to połączenie malowania areografem i obróbki cyfrowej. I tak powstała grafika oddała osobisty klimat płyty Krisa.

 

Krzysztof Kadela, znany jako Blady Kris, to najpopularniejszy polski beatboxer. Jest pierwszym Mistrzem Polski Beatboxu oraz zasiada jako sędzia w międzynarodowych bitwach beatboxowych. Spopularyzował sztukę wokalnej perkusji w Polsce, dzięki występowi w pierwszej edycji programu Mam Talent, gdzie dostał się do finału. Na swoim koncie ma ponad 2000 koncertów w Europie i Azji, ściśle współpracuje z polskim radiem i telewizją. Od kilku lat jest współorganizatorem międzynarodowego festiwalu teatralno-ulicznego Bruk Festival, gdzie wyszkolił 3 ostatnich mistrzów Polski w beatboxie. Znany jest ze swojej unikalnej metody nauczania, nazwanej „Chórem Bladego Krisa” – treningowi, który pozwala w 2 tygodnie posiąść umiejętności, które młodzi beatboxerzy ćwiczą przez pół roku.

 

Tracklista:

 

CD

1. Intro

2. Beatbox Rocker

3. Lie

4. Famous Moon

5. Lion

6. Don’t Mind

7. Enough

8. Facebook Monster

9. Green Tara

10. Trust Me

11. I Want You

12. Sen

13. Halo

 

DVD

 

L1 – stopa&hi-hat

L2 – rimshot

L3 – werbel

L4 – pierwszy rytm

L5 – drugi rytm

L6 – podsumowanie podstaw

L7 – sceniczność

L8 – głośność vs jakość

L9 – kontrola bitu

Komentowanie wpisu jest wyłączone.