platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Cochise zagra w Szczecinku. Lipiec 2014

Zespół Cochise, którego wokalistą jest Paweł Małaszyński już 12 lipca 2014 r. zagra koncert w Szczecinku. W pewnym sensie można powiedzieć, że zagra „u siebie”, bo Małaszyński urodził się w tym mieście.

Cochise

Cochise

Paweł Małaszyński wielokrotnie w wywiadach mówił, że pochodzi z Pomorza, bo urodził się w Szczecinku, a pierwsze lata życia mieszkał w Koszalinie (poród odbył się w Szczecinku, bo w tym czasie koszaliński szpital był w remoncie). Tak więc wokalista w swoim mieście urodzeniowym w Sint Ji Lounge Bar&Rooms promował będzie najnowszy album Cochise „118”.

 

Warto tu dodać, że Cochise wystąpił niedawno na Impact Festiwalu poprzedzając m.in. zespół Black Sabbah. Na stronie serwisu Rockmagazyn.pl ukazała się właśnie relacja z festiwalu, w której odnotowano koncert Cochise:

„Następni w kolejce byli Cochise – zespół dość popularny w Polsce, głównie za sprawą rozpoznawalnej twarzy Pawła Małaszyńskiego. Wprowadzeniem do koncertu był suchy żart frontmana: ‘Pochodzimy z okolic Białegostoku, więc gramy trochę w klimatach disco polo’. A potem zaczęło się ostre piłowanie gitar, metalowe riffy i podziały, których nie powstydziłby się chociażby Soundgarden. Najjaśniejszym punktem był oczywiście Małach, który jest nie tylko dobrym aktorem, ale całkiem nieźle, emocjonalnie gra również na scenie. Set Cochise opierał się na kilku starych numerach, prezentacji świeżego materiału z ich trzeciej płyty ‘118’, a także z jednego nagrania premierowego.”

Przypomnijmy, że zespół powrócił w lutym br. z nowym krążkiem zatytułowanym „118”. Trzeci studyjny album to jak zapowiadali sami muzycy: „trzynaście różnych historii. Opowiedzianych w mroczny, tajemniczy i rockowy sposób”. Na płycie fani znajdą wszystkie charakterystyczne cechy stylu grupy: surowe, energetyczne brzmienia doprawione ciężkimi, wręcz metalowymi dźwiękami oraz klimatyczne i subtelne, dużo spokojniejsze oblicze kapeli. Zespół udowodnił równocześnie, że pozostając wiernym rockowej tradycji, potrafi wzbogacić swoje brzmienie o świeże i niebagatelne rozwiązania.
Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. W jego skład wchodzą: Paweł Małaszyński – wokal, Wojtek Napora – gitara, Radek Jasiński – bas, Czarek Mielko – perkusja. Dorobek grupy, poza debiutanckim demo „9″, obejmuje album „Still Alive” z 2010 r., cover Danziga „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues”, płytę „Back to Beginning” z maja 2012 roku oraz najnowszy studyjny krążek „118”.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.