platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Ten Typ Mes w Koszalinie – lipiec 2014

Ten Typ Mes, raper, który wydał niedawno swoją kolejną płytę „Trzeba było zostać dresiarzem” już 18 lipca 2014 roku zagra w amfiteatrze w Koszalinie koncert. Początek o godz. 20. Wstęp bezpłatny.

Ten Typ Mes

Ten Typ Mes

Ten Typ Mes (wł. Piotr Szmidt) to MC z siedmioma płytami na koncie. W kwietniu 2014 r. ukazał się jego czwarty solowy longplay „Trzeba było zostać dresiarzem”.
Jako autor tekstów zawsze stawiał na kontrowersję i bezpośredniość (już od debiutu z Flexxipem w 2003 r.), jako MC – na technikę i rewolucyjną formę. Jego wokalne wycieczki w stronę g-funku i punk rocka dały mu miano najbardziej rozśpiewanego rapera w Polsce.

Ten Typ Mes często zmienia wizerunek sceniczny intrygując żądnych zaskoczeń fanów i wprawiając w osłupienie sceptyków – z Flexxipem straszył łysą głową, przy promocji solowych płyt stawiał na marynarki i emploi przepitego poety, inspirował się kalifornijskimi alfonsami podczas prac nad g-funkowymi albumami formacji 2cztery7.

Kreatywność Szmidta wykracza poza studio i scenę – w 2008 roku nagrał „My”, jeden ze swoich największych hitów. Pionierski w formie utwór w całości zarejestrowano na jednej z warszawskich ulic. „My” jako singiel, pomimo szumu samochodów w tle i surowego brzmienia, promował album „Zamach na przeciętność”.

Po przygodach z kilkoma wytwórniami Mes postawił na niezależność – wraz ze wspólnikami, Łukaszem Stasiakiem i Witkiem Michalakiem, założył wydawnictwo Alkopoligamia.com. Od 2006 roku Alkopoligamia wyrosła na wzór małej oficyny wydawniczej i markę ubrań.
Współpraca z jazzmanami (od Andrzeja Dąbrowskiego, przez Zbigniewa Jakubka po Monikę Borzym), ekspertami od elektroniki (Kixnare, Adam Peter, Lower Entrance, Auer), rocka (Olaf Deriglasoff, The Lunatics) i oczywiście hip hopu (od Łony i Piha, po Emade i Noona) nie skończyła się dla Mesa rejsem w mainstream. Ten Typ Mes to wciąż artysta, który mimo złotej płyty na koncie („Kandydaci na szaleńców” 2011) nie „straszy z lodówki”; obrał ścieżkę przemyślanej promocji w wyselekcjonowanych mediach, a jego twórczość odkrywają dla siebie nowe pokolenia odbiorców.

Jako support zaprezentują się koszalińscy raperzy: Mroku i Em, Peti i Enalo, Popiel oraz Włodyś.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.