platforma blogowa portalu głos koszaliński

Milczenie Owiec „Bunt”. Singiel zapowiadający nową płytę

Po latach przerwy zespół Milczenie Owiec powraca! Nowy singiel „Bunt” to zapowiedź nowej płyty zespołu. 

Milczenie Owiec - Bunt

Milczenie Owiec – Bunt

Zespół Milczenie Owiec z charyzmatyczną Olą Wysocką swój debiutancki krążek wydał w 2005 roku. Świetny krążek, ale niestety niedoceniony.

Po dziewięciu latach przerwy na Olę Wysocką trafiłem ponownie przy okazji projektu Rocket Shots – zespołu z Chojnic, którego liderem jest Anatol Tolas Glaser, gitarzysta znany z undergroundowej metalowej kapeli Thrasher Death oraz grupy SunKingRoad. Rocket Shots od razu przypadł mi do gustu, a jeszcze wtedy nie byłem świadomy, że za wokalem stoi właśnie Ola.

Krótko potem trafiłem na informację, że Milczenie Owiec znowu gra. Oto pierwszy efekt. Utwór „Bunt”, do którego powstał teledysk.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GspQM3tQ9t8[/youtube]

Wiadomo już, że nowego materiału będzie więcej.

– Podczas nagrywania „Buntu” odnaleźliśmy w sobie nowe pokłady energii, a efekt końcowy dał nam mocnego „kopa” do ukończenia prac nad zbliżającym się, długo wyczekiwanym, drugim albumem. Mamy nadzieję, że singiel „Bunt” przyniesie Wam tyle samo pozytywnej energii, ile my odnaleźliśmy jej w sobie podczas prac nad nim – tak o singlu opowiadają muzycy zespołu.

 
Warstwa muzyczna singla to wypadkowa inspiracji hołdujących zarówno uznanym za klasyczne odmianom rocka lat 90-tych (grunge) i 80-tych (rock progresywny), jak również sięgających do nowoczesnych nurtów szeroko pojętej muzyki rockowej. Tekst piosenki ukazuje dylematy dotykające jednostkę w otaczającej ją rzeczywistości, przybierając formę protestu przeciwko schematowi życia narzucanego nam przez współczesne, skomercjalizowane społeczeństwo.

Krążek ma wydać MJM Music.

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały prasowe)

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.