platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert w Domku Kata. Zagra Sobolewski & Tymiński

Michał Sobolewski i Łukasz Tymiński – dwaj młodzi, ambitni, twórczy i utalentowani muzycy zapraszają na swój autorski koncert, który odbędzie się 20 czerwca 2014 roku w Domku Kata o godz. 18. Wstęp wolny.

 

Muzyką interesujemy się już od najmłodszych lat, lecz największa i najpoważniejsza przygoda zaczęła się dla nas w pierwszej klasie liceum. Gramy więc wspólnie już od 3 lat – piszą muzycy. – W swojej twórczości uwielbiamy łączyć style, szukać nieodkrytych jeszcze brzmień, a przede wszystkim próbujemy grać alternatywnie, nie podchodzić sztampowo do powszechnych problemów, czy inspiracji. Nieobce są dla nas również tajniki piosenki aktorskiej i samego kunsztu związanego z tym zawodem.

Dwukrotnie byliśmy uczestnikami  koszalińskiego OFPA „Reflektor” w latach 2012-13, a ostatnio swoją obecność zaznaczyliśmy na przeglądzie „Łowcy Talentów” organizowanym w klubie „Kawałek Podłogi”. Regularnie koncertujemy na koszalińskich scenach, jako członkowie Grupy Wokalnej „Forte” działającej przy CK 105 w Koszalinie, a w styczniu bieżącego roku założyliśmy zespół o uroczej nazwie – Barchan. Jesteśmy w trakcie prac nad materiałem na pierwszy, studyjny album.  Stylistyka grania zespołu jest kontynuacją konwencji, które wypracowaliśmy jako duet, urozmaiconych o bluesowe brzmienia harmonijki ustnej, czy podniosły i zarazem liryczny ton skrzypiec.

 

20 czerwca chcielibyśmy zaprezentować Wam różnorodne widowisko, począwszy od solowych wykonań standardów muzyki jazzowej, aktorskiej, musicalowej, czy rozrywkowej przy akompaniamencie Marii Dąbrowskiej. W repertuarze mamy przygotowane również zabawne, wzruszające i bawiące etiudy wokalno-aktorskie  oraz imponujące duety.  Na scenie będą nas wspierać soliści z działającej przy CK 105 Grupy Wokalnej „Forte”.

 

W drugiej części koncertu, wraz z pozostałymi członkami, zagramy jako formacja Barchan  w składzie:

Łukasz Tymiński – wokal, pianino

Michał Sobolewski – gitara, harmonijka klawiszowa, wokal wspomagający, instrumenty perkusyjne

Alicja Walasek – skrzypce

Jan Sobolewski – harmonijka ustna, gitara

Bartosz Sadowski – gitara

 

Podczas koncertu będzie miała miejsce premiera naszego najnowszego utworu, o wymownym tytule –  „Żelazna Dziewica”.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.