platforma blogowa portalu głos koszaliński

Adrian Adamowicz: Piosenki Czesława Niemena zaśpiewa m.in. jego córka [wywiad]

Rozmowa z Adrianem Adamowiczem, pomysłodawcą i organizatorem cyklu koncertów Unplugged Radia Koszalin. 12 czerwca 2014 r. odbędzie się ostatni koncert trzeciej serii.

Adrian Adamowicz

Adrian Adamowicz

Kończy się już trzeci sezon cyklu Unplugged Radia Koszalin. Obfitował w ciekawe, nietypowe dźwięki, których wcześniej tu nie było. Który z koncertów zapadł Ci najbardziej w pamięć?

 

Wiem, że niektórzy po występie Materii mówili, że to był najlepszy unplugged w Radiu Koszalin z dotychczasowych, bardzo korzenny . Inni byli oczarowani koncertem Natalii Sikory, a kolejni wychwalali zespół Raggafaya. Dla mnie każdy koncert jest wyjątkowy. Zdaję sobie sprawę, że mówię tak przy okazji każdego koncertu, ale naprawdę tak uważam. Bo każdy z jakiegoś powodu właśnie taki jest. Każdy składa się na pewną całość trzeciej edycji, którą zamkniemy już 12 czerwca koncertem „Mój Niemen”. Ten tytuł mówi prawie wszystko.

 

Prawie” robi różnicę. To chyba projekt podobny do tego z końca drugiego sezonu, do „Koncertu w Kratę”. W jakim sensie podobny?

 

Prawie dokładnie rok temu odbył się koncert Grunge Unplugged Radia Koszalin. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że próba generalna przed najbliższym spotkaniem. Kilkunastu muzyków i wokalistów z naszego Regionu, połączonych miłością do jednego stylu muzycznego, wówczas był to grunge. Gdy usłyszałem jak w Opolu „Dziwny jest ten świat” zaśpiewała Natalia Niemen wiedziałem, że czekać dłużej nie mogę i oto za kilkadziesiąt godzin kilkunastu muzyków i wokalistów zagra i zaśpiewa w ostatnim w III sezonie cyklu Unplugged Radia Koszalin piosenki Czesława Niemena.

Dodam, że właśnie w tym roku przypada 10. rocznica śmierci, mamy studio Jego imienia, które ma swoją magię i na tę okrągłą rocznicę postanowiliśmy wmurować specjalną tablicę pamiątkową.

 

Kto tym razem z „naszego podwórka” pojawi się na tym koncercie?

 

Będą to między innymi osoby, które już w cyklu Unplugged Radia Koszalin pojawiały się, m.in. Jola Tubielewicz, Zosia Karbowiak, Marta Sarsa Markowska i Natalia Sikora, Zaśpiewa również Piotr Zemła, Agnieszka Jeśmontowicz, Kasia Popowska, Wojciech Kucharski i Bartek Czaja. Pieczę nad zespołem sprawuje Rafał Mędlewski, który zajął się także stroną aranżacyjną. Sam wybrałem listę utworów i zaproponowałem wokalistom, ale znalazły się i takie, które w sercach wokalistów brzmią piękniej, a ja ich nie zauważyłem.

 

Podobno będzie gość specjalny.

 

Tak. Przyjedzie Natalia Niemen, córka Czesława Niemena i zaśpiewa wyłącznie z towarzyszeniem pianisty 5 kompozycji, w tym „Dziwny jest ten świat”.

 

Jakie utwory będzie można jeszcze usłyszeć?

 

Są takie piosenki, bez których miłośnicy twórczości Niemena nie wyobrażają sobie koncertu, będzie więc „Sen o Warszawie”, „Pod papugami”, „Jednego serca”. Pojawi się też „Kałakolczyk”, czy „Wiem, że nie wrócisz”. Więcej nie zdradzę, ale w sumie będzie można usłyszeć około 20 piosenek Czesława Niemena. Będą te, za które kochamy Niemena, czyli z pierwszych lat działalności i te za które Go podziwiamy, czyli z późniejszego okresu.

 

Ile osób będzie mogło wysłuchać tego koncertu? Jak zdobyć bilet?

 

Liczba miejsc jest ograniczona, nasze studio może pomieścić około 100 osób. Pula miejsc tzw. internetowych już jest wyczerpana, rozeszły się w oka mgnieniu. Ostatnie miejsca można jeszcze zarezerwować dzwoniąc do Przebojowego Radia Koszalin w godz. 13-16 pod numer 94 347 30 00.

Pytania zadawał: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.