platforma blogowa portalu głos koszaliński

4P wraca na scenę – Solo, ZGR, 4xP. Koncert w klubie Plastelina

Znany koszaliński raper Przemysław „4P” Majewski po kilku latach przerwy wraca na scenę. Przygotowuje nowy album, zagra też koncert. 4P na żywo będzie można zobaczyć w koszalińskim klubie Plastelina już w piątek, 13 czerwca 2014 roku.

Podczas tego koncertu będzie można usłyszeć najnowsze utwory 4P, a także przekrój jego twórczości począwszy od projektu 4xP, przez ZGR („Zorganizowana Grupa Rapowa” nagrana wspólnie ze ś.p. Onilem) oraz utwory z solowej płyty „Zły Dobry Chłopak”. Przy tych najstarszych utworach wraz z 4P gościnnie wystąpi Głady. Rapera wspierać będzie także Wonz.

Przypomnę, że w zeszłym roku 4P obchodzić miał 10-lecie bytności na hip-hopowej scenie. Niestety nie doszło do specjalnego, jubileuszowego koncertu.

Tu wywiad zrobiony przy okazji 10-lecia >>> 4P: – Dzięki hip-hopowi rozwinąłem się jako człowiek [wywiad]

Minął rok i tym razem już na pewno będzie można zobaczyć koszalińskiego rapera na scenie.

Jako support wystąpią koszalińscy raperzy Gucio, Skobel i Junior.

Koncert odbędzie się 13 czerwca 2014 roku, start o godz. 21. Wstęp kosztuje 15 złotych.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LXqkoaHrqtc[/youtube]

Przemysław Majewski, czyli 4P to raper, który na scenie hip-hopowej działa od 1999 roku. Najpierw jako organizator imprez hiphopowych. W 2002 roku wydaje pierwszy nielegal “Życie” w składzie 4xP.  Później nagrywa solo wydając dema “Uliczne przesłanie”, “Człowiek w kapturze”. W 2005 roku nawiązuje współpracę z koszalińskim raperem Onilem, który ma za sobą legalnie wydany krążek “Jeden dla wszystkich”. Nagrywają wspólne demo „Fuzja”. W 2007 roku wydają wspólną płytę “Zorganizowana Grupa Rapowa”.

4P i Onil nie zamykają się tylko w hip-hopie. Wspólnie z koszalińskim zespołem metalowym Niekret nagrywają utwór “Chodź cię wydziara kat”. Sam 4P gościnnie występuje też na płycie innego koszalińskiego bandu metalowego – Pampeluna w numerze “Tequila Sunrise”.
W 2008 roku 4P zaczyna pisać utwory na pierwszy solowy krążek. 27 lutego 2010 roku pojawia się “Zły/Dobry Chłopak”. I nagle 4P decyduje, że przestaje zajmować się rapem. Przerwa nie trwa jednak długo. Zaczynają się pojawiać utwory “Biało-czerwone serce” (który trafił do podręcznika szkolnego), “Bunt maszyn”, “Dla Zuzi”, “Chwała bohaterom” nagrany wraz z zespołem Kaboom!

Warto dodać, że 4P zajmuje się także działalnością charytatywną. Organizuje koncerty “Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom”, z których dochód trafia do koszalińskiego oddziału PCK. Za pieniądze kupowane są wyprawki dla potrzebujących dzieci. W 2014 roku będzie jubileuszowa 10. edycja koncertu.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.