platforma blogowa portalu głos koszaliński

XXANAXX „Triangles”. Debiutancka płyta, koncert w Koszalinie

XXANAXX to mająca zmysłowy, eteryczny głos ze składnikami relaksacyjnymi Klaudia Szafrańska, którą znamy z udziału w show „X Factor”, oraz grający na różnych instrumentach, piszący teksty i komponujący muzykę Michał Wasilewski, posługujący się scenicznym pseudonimem Lance Flare.

XXANAXX - Trinagles

XXANAXX – Trinagles

Sami określają swoją muzykę jako future chillout i chillwave. I są to określenia świetnie ją oddające. Przekona się o tym każdy, kto posłucha zwiastującego płytowy debiut kawałka „Stay”. Zwiewny, delikatny głos Klaudii prowadzi nas przez subtelny, elektroniczny podkład, w dalszej części wzmocniony przez perkusję oraz bardziej ekspresyjny wokal. To piosenka, przy której znakomicie się odpoczywa, relaksuje.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rtHRqMSyTCc[/youtube]

Wokalistka po udziale w talent show „X Factor” poszukiwała producenta, on zaś szukał dziewczyny, która potrafi śpiewać. Okazało się, że muzycznie patrzą w tym samym kierunku, czyli w stronę nowoczesnej, eksperymentalnej elektroniki. Pozostało tylko połączyć siły, co nastąpiło w 2012 roku. Oboje stawiają nie na sztuczne, sterylne, lecz na ciepłe, głębokie analogowe brzmienia, szybujące dźwięki, dające wrażenie wielkiej, otwartej przestrzeni. Wszystko to, plus pochodzący z lat 80. XX wieku automat perkusyjny Roland TR 808, nadaje muzyce XXANAXX dodatkowego uroku.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-1_5xTM_Ddw[/youtube]

W grudniu 2012 roku nastąpiła premiera pierwszego singla XXANAXX, zatytułowanego „Disappear”. Niespełna rok później, w sierpniu 2013, ukazała się debiutancka EP-ka duetu, na której znalazły się również piosenki „Broken Hope” i „Got U Under”, a także trzy remiksy. Materiał zebrał entuzjastyczne recenzje. Potem były występy XXANAXX między innymi na festiwalach Heineken Open’er, Audioriver czy Selektor. A także tytuł „Debiutanta roku” przyznany przez poświęcony muzyce alternatywnej serwis Brand New Anthem.
W kwietniu 2014 roku nastąpi premiera pierwszego studyjnego albumu XXANAXX. Ukaże się on pod szyldem Warner Music Poland. Bez cienia wątpliwości, to będzie jedna z najwspanialszych premier 2014 roku, poważna kandydatka do tytułu „Płyty roku”. XXANAXX wprowadzi Was wszystkich na wyższy poziom relaksu. Dajcie się ponieść tej muzyce!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-FwGfYCflK0[/youtube]

Zespół już 7 czerwca 2014 r. zagra koncert w Koszalinie. Jako support wystąpi Jakub Nox Ambroziak, którego album „Mikrokosmos” będzie miał dzień wcześniej swoją premierę.

Początek koncertu o godz. 22, wstęp kosztuje 20 złotych w dniu koncertu. Bilety w przedsprzedaży można kupić za 20 złotych.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.