platforma blogowa portalu głos koszaliński

Damon Albarn „Everyday Robots”. Solowy debiut gościa z Blur

Pierwsza długogrająca solowa płyta wokalisty Blur, Damona Albarna. Krążek nosi tytuł „Everyday Robots”. Premiera miała miejsce 28 kwietnia 2014 roku.

Damon Albarn - Everyday Robots

Damon Albarn – Everyday Robots

Damon Albarn, którego ogromny talent poznaliśmy choćby dzięki Blur i Gorillaz, pracował w studiu z Richardem Russellem, producentem i szefem wytwórni XL Recordings. O pracy z nim artysta mówi: „Potrzebowałem kogoś, kto naprawdę przejmie ode mnie odpowiedzialność, kto naprawdę zajmie się produkcją. Richard będzie odpowiadał za rytmiczną stronę płyty, ja za całą resztę”. Na płycie nie zabraknie gości. I to jakich! Damona zgodzili się wspomóc swoim talentem legendarny muzyk i producent Brian Eno (m.in. Roxy Music, U2) oraz Natasha Khan, która nagrywa i występuje jako Bat For Lashes.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rjbiUj-FD-o[/youtube]

Premiera albumu „Everyday Robots” nastąpiła 28 kwietnia 2014. Zapowiedzią materiału jest kompozycja tytułowa, do której zrealizowany został teledysk.

Zarówno za niego, jak i za okładkę singla oraz płyty, odpowiada Aitor Throup. W klipie twórca zastosował zaawansowaną technikę animacji komputerowej. Chodziło o to, aby jak najwierniej oddać portret Albarna, o przedstawienie „najbardziej osobistego obrazu człowieka i artysty”. Bo i treści wyśpiewywane przez Anglika są bardzo osobiste, dotyczące jego doświadczeń od czasów małego chłopca aż do współczesności, w tym między innymi wszelkich pułapek technologicznych, jakie obecna cywilizacja dostarcza człowiekowi.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.