platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncertowy maj 2014. Majówka, Dni Koszalina, Juwenalia i imprezy w klubach

Brodka, Kult, Rasmentalism, Sokół i Marysia Starosta, Thy Disease, Xxanaxx – to tylko część zespołów, które w maju 2014 odwiedzą Koszalin. Ten miesiąc będzie wyjątkowo bogaty, jeśli chodzi o koncerty.

A to przede wszystkim za sprawą Majówki, Good Vibe Festival 2014, Dni Koszalina i Juwenaliów Politechniki Koszalińskiej. Ale nie tylko. Sporo koncertów przygotowały także koszalińskie kluby. 

Podczas tegorocznej majówki na terenach podożynkowych w Koszalinie 2 maja będzie można zobaczyć na żywo koszaliński zespół Tarantella Underground grający – jak twierdzi sama kapela – szesnastcore’a, który jest połączeniem rock, punka i hard core’a. Początek o godz. 15:15.

Tego samego popołudnia Mesajah. Za tym pseudonimem kryje się Manuel Rengifo Diaz – wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Dobrze znany jako frontman i współzałożyciel zespołu Natural Dread Killaz. Muzyka tego wykonawcy to miks słonecznego jamajskiego reggae, dancehallu oraz hip-hopu. Początek koncertu o godz. 17.

Natomiast 3 maja na koszalińskiej majówce o godz. 17 zagrają koszalińscy The Beatles, czyli zespół Derzuki. Założony specjalnie z okazji 50-lecia wydania pierwszego singla Czwórki z Liverpoolu. Ich koncert przyciągnął tłumy fanów starego dobrego rock nad rolla. Po tym niewątpliwym sukcesie kapela postanowiła grać dalej i ma na swoim koncie kilka kolejnych udanych koncertów. W sobotę na terenach podożynkowych będzie można pobawić się przy największych hitach The Beatles, choć zapewne nie zabraknie też mniej znanych, ale także rewelacyjnych kompozycji z bogatej dyskografii legendy rocka.

Na hip-hopową majówkę zaprasza ekipa Most Blunted, która jest organizatorem Most Blunted Graffiti Jam 2014. Od pierwszego maja na ścianie przy ul. Franciszkańskiej (tuż obok McDonald’s i sklepu Lidl) powstają graffiti. Kulminacja imprezy planowana jest na 3 maja, wtedy kończone będą malunki, planowane są także pokazy tańca break dance, a o oprawę muzyczną zadbają kosalińscy DJ-e. Natomiast wieczorem w klubie Plastelina odbędzie się AfterParty. Więcej >>> Most Blunted Graffiti Jam 2014. Kolejna edycja w maju

A może jazz? Proszę bardzo! 3 maja w Kawałku Podłogi wystąpi Confusion Project. Klub znów będzie gościć bardzo stylowe i interesujące trio muzyków. Będzie okazja do wspaniałej jazzowej, sobotniej uczty i doświadczenia na własnej „skórze” dynamicznego rozwoju tej formacji.
Confusion Project to trójmiejska grupa, trójka muzyków, których ambicją jest ukazanie muzyki jazz-fusion w świeżej, zwiewnej, tryskającej pomysłami odsłonie.

Zmiana klimatu w klubie Kawałek Podłogi nastąpi 10 maja.  Wtedy zagra tu punk-rockowa grupa 5 Litrów Czerwieni. Pierwsze skojarzenie, które przychodzi na myśl słysząc nazwę 5 Litrów Czerwieni, to wielki baniak wina. 5LC to zespół punk-rockowy, więc trudno się temu dziwić, jednak nic bardziej mylnego. Nazwa symbolizuje pięć litrów krwi – płyn życia, który krąży w żyłach każdego człowieka. 5 Litrów Czerwieni symbolizuje życie, to co się z nim nierozerwalnie łączy, wszystkie troski, radości i codzienne zmagania. One właśnie są tematem piosenek tworzonych przez 5LC.

10 maja w klubie Plastelina wystąpi grupa Slutocasters. Slutocasters powstało w maju 2009. Założeniem było połączyć syntezatorowe brzmienie z punkowymi wokalami w prostej nieprzekombinowanej formie. Więcej >>> Elektronika w klubie Plastelina. Koncert Slutocasters – maj 2014

12 maja warto znowu wybrać się do klubu Kawałek Podłogi. Wystąpi tu wtedy Steve Wilkinson i zespół Tres Hombres. Ten czarnoskóry muzyk wykonujący starego dobrego bluesa zagra w Koszalinie już po raz drugi.

Good Vibe Festival 2014 nie mogą ominąć fani funkowych i hip-hopowych brzmień. 16 i 17 maja w Domku Kata w ramach tej imprezy wystąpią aż cztery zespoły. 16 maja zaprezentują się Flue i Eugeniusz Kowalski, natomiast 17 maja – The Modulators oraz Rasmentalism. Więcej o artystach i samym festiwalu przeczytacie TUTAJ >>> Good Vibe Festival 2014

 Potem rządzić będą studenci. Podczas Juwenaliów Politechniki Koszalińskiej wystąpią (scena przy klubie Kreślarnia):

20 maja DZIEŃ ROCKOWY – godz. 20 – KULT. Wcześniej w godz. 16-20 zagrają: punkowa Parafraza z Ustki oraz koszalińskie rockowe i metalowe zespoły T-34, Bacteryazz, Pampeluna.

21 maja DZIEŃ DISCO – godz 20 – Veegas, Basta, Piękni i Młodzi.

22 maja DZIEŃ HIP-HOPOWY – godz. 20 – Sobota, Sokół i Marysia Starosta (między koncertami finał bitwy freestyleowej)

23 maja DZIEŃ KLUBOWY – godz. 20 – Dj Shog, 4 Strings

Także 23 maja o godz. 18, ale już w ramach rozpoczynających się Dni Koszalina w amfiteatrze wystąpi zespół Brodka, którego liderką jest Monika Brodka, świetna wokalistka, która na swojej ostatniej płycie „Granda” pokazała całkiem nową twarz. Z kolei 24 maja również w amfiteatrze wystąpi zespół Kombii. Początek koncertu o godz. 20.

 

Hitem maja jest także koncert Dawida Podsiadło, który odwiedzi Koszalin 28 maja. Tego młodego artysty chyba specjalnie przedstawiać nie trzeba. To najbardziej popularny wokalista ostatnich miesięcy. Jego debiutancki album „Comfort & Happiness” z 2013 roku już trzykrotnie pokrył się platyną, a całkiem niedawno na gali Fryderyków zgarnął aż cztery statuetki. Wiecej >>> Dawid Podsiadło zagra w Koszalinie. Wstęp na koncert bezpłatny

Najmocniejsze dźwięki zabrzmią z kolei 30 maja. W klubie Inferno zagra bowiem tech-deathmetalowy zespół Thy Disease. Ta krakowska ekipa  wydała w 1014 roku swoją kolejną płytę „Costumes Of Technocracy”, która zawiera kilkadziesiąt minut ostrej, metalowej, industrialnej muzyki zagranej na światowym poziomie. Więcej >>> Thy Disease rusza w trasę. Zagra także w Koszalinie!

I na koniec maja jeszcze jeden koncert w klubie Plastelina. 31 maja wystąpi tu duet Xxanaxx. Więcej >>> XXANAXX “Stay”. Singiel zapowiadający debiutancki album

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.