platforma blogowa portalu głos koszaliński

Rock / Metal Akustycznie. Bacteryazz zagra Faith No More i nie tylko

Koszaliński rockowy zespół Bacteryazz to kolejny wykonawca, który weźmie udział w koncercie Rock / Metal Akustycznie. Impreza już 7 czerwca 2014 roku w pubie Graal.

Bacteryazz / fot. Mariusz Rodziewicz

Bacteryazz / fot. Mariusz Rodziewicz

 

Członkowie zespołu Bacteryazz fanom rocka z Koszalina – także tego w wersji akustycznej – są świetnie znani. Wokalista Mariusz Puszczewicz i gitarzysta Adrian Rozenkiewicz współtworzą trio 4. Piętro, które wykonuje covery znanych światowych hitów rockowych i popowych. Swoje koncerty mieli np. w pubie Graal, gościli także na scenie Radia Koszalin w cyklu Unplugged RK. Tam pojawili się w towarzystwie Loży Szyderców, którą tworzy m.in. Henryk Rogoziński, basista koszalińskiego zespołu Kaboom!, a jednocześnie współzałożyciel Bacteryazz, do których dołączył perkusista Darek Bendyk.

 

Trzeba tu dodać, że wszyscy wymienieni muzycy tworzyli trzon zespołu, który wystąpił na specjalnym wydarzeniu o nazwie „Koncert W Kratę – Grunge Unplugged Radia Koszalin” w kwietniu 2013 roku. Oprócz nich wzięło nim udział także wielu innych wokalistów i instrumentalistów z Koszalina. To właśnie wtedy Mariusz, Adrian, Henryk i Darek zaczęli rozmawiać o założeniu zespołu. Rockowego, grającego na elektrycznych instrumentach z przesterowaną gitarą. Mają już za sobą kilka udanych koncertów, nagrany mini album i… wracają do korzeni, czyli grania akustycznego.

– Do tej pory utwory najbardziej rockowych kapel, jakie przyszło nam grać akustycznie to te podczas grunge’owego koncertu. W szczególności Alice In Chains, bo ta kapela ze Seattle miała najsilniejsze płyty z heavy metalu – mówi Henryk Rogoziński. – Przy okazji Rock / Metal Akustycznie robimy co najmniej krok dalej. Tym razem sięgniemy po jeszcze mocniejsze zespoły. Na pewno zagramy „Ashes To Ashes” zespołu Faith No More. A kto wie, może zagramy akustycznie coś co prawdopodobnie jeszcze nikt nigdy nie zagrał. Ale to tajemnica, którą trzymamy nawet przed pomysłodawcą i organizatorem koncertu.

 

 

Bacteryazz spotyka się w sali prób i opracowuje aranże wybranych przez siebie utworów, szlifuje grę. – Chłopaki już opracowują muzycznie kompozycje, a ja na razie osłuchuję się z materiałem – potwierdza Mariusz Puszczewicz. – Czy obawiam się zmierzenia z umiejętnościami Mike’a Pattona? Czy ja wiem… Może trochę, ale w końcu to człowiek, jak każdy. Ma dwie ręce, dwie nogi – uśmiecha się wokalista Bacteryazz.

 

– Zawsze uważałem, że przy wersjach akustycznych elektrycznych utworów trzeba coś zmienić, dodać coś od siebie. Rzadko bowiem zdarza się, by zagranie ich jeden do jednego dawało dobry efekt – dodaje Henryk Rogoziński.

O tym jak zabrzmi Faith No More i inne rockowe i metalowe utwory w wersji koszalińskich Bacteryazz, będzie się można przekonać już 7 czerwca 2014 roku w pubie Graal w Koszalinie.

 

Wiadomo już, że wystąpi tu także Klaudia Wieczorek, młoda utalentowana wokalistka z Koszalina, która ostatnio pokazała się z bardzo dobrej strony w programie telewizyjnym Must Be The Music i wystąpi w jednym z najbliższych półfinałowych odcinków na żywo.

 

I dla przypomnienia… Rock / Metal Akustycznie to koncert, na którym będzie można posłuchać największych hitów oraz mniej znanych, ale rewelacyjnych metalowych i rockowych utworów. W większości będą to ballady, ale nie tylko, a do tego zostaną wykonane w nietypowych, bo akustycznych wersjach. Podczas tego koncertu będzie można się przekonać, że rock i metal to nie tylko żywa energia i moc decybeli, ale także mnóstwo melodii.

Na koncert ten zapraszamy więc nie tylko fanów tych gatunków muzycznych, ale także tych, którzy do tej pory nie specjalnie za nimi przepadają. Przekonacie się, że rock i metal można słuchać. Z przyjemnością.

Rock i metal akustycznie zagrają muzycy z Koszalina i okolic. Cztery zespoły przygotują niemal 20 utworów.

***

Organizatorem koncertu jest blog Gra Muzyka, który jest częścią strony Gk24.pl, portalu Głosu Koszalińskiego.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewiczmediaregionalne.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.