platforma blogowa portalu głos koszaliński

XXANAXX „Stay”. Singiel zapowiadający debiutancki album

Nowy doskonały środek uspokajający! Bezpiecznie uzależnia! Poznajcie wyższy poziom relaksu – takimi hasłami reklamowana jest muzyka duetu XX▲N▲XX. Jak brzmi taka muzyka? Posłuchajcie ich singla „Stay”.

XXANAXX

XXANAXX


Nie trzeba już zażywać pigułek, aby się uspokoić i wprowadzić w błogi stan. Nie potrzeba od 2012 roku, kiedy to powstał nowy „lek”. XX▲N▲XX, jest duetem, a w kwietniu 2014 roku doczeka się premiery debiutanckiej płyty!

Natomiast już pod koniec maja duet wystąpi w Koszalinie w klubie Plastelina.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rtHRqMSyTCc[/youtube]
XX▲N▲XX to mająca zmysłowy, eteryczny głos ze składnikami relaksacyjnymi Klaudia Szafrańska, którą znamy z udziału w show „X Factor”, oraz grający na różnych instrumentach, piszący teksty i komponujący muzykę Michał Wasilewski, posługujący się scenicznym pseudonimem Lance Flare. Sami określają swoją muzykę jako future chillout i chillwave. I są to określenia świetnie ją oddające.

Przekona się o tym każdy, kto posłucha zwiastującego płytowy debiut utworu „Stay”. Zwiewny, delikatny głos Klaudii prowadzi nas przez subtelny, elektroniczny podkład, w dalszej części wzmocniony przez perkusję oraz bardziej ekspresyjny wokal. To piosenka, przy której znakomicie się odpoczywa, relaksuje.

Wokalistka po udziale w talent show „X Factor” poszukiwała producenta, on zaś szukał dziewczyny, która potrafi śpiewać. Okazało się, że muzycznie patrzą w tym samym kierunku, czyli w stronę nowoczesnej, eksperymentalnej elektroniki. Pozostało tylko połączyć siły, co nastąpiło w 2012 roku. Oboje stawiają nie na sztuczne, sterylne, lecz na ciepłe, głębokie analogowe brzmienia, szybujące dźwięki, dające wrażenie wielkiej, otwartej przestrzeni. Wszystko to, plus pochodzący z lat 80. XX wieku automat perkusyjny Roland TR 808, nadaje muzyce XX▲N▲XX dodatkowego uroku.

W grudniu 2012 roku nastąpiła premiera pierwszego singla XX▲N▲XX, zatytułowanego „Disappear”. Niespełna rok później, w sierpniu 2013, ukazała się debiutancka EP-ka duetu, na której znalazły się również piosenki „Broken Hope” i „Got U Under”, a także trzy remiksy. Materiał zebrał entuzjastyczne recenzje. Potem były występy XX▲N▲XX między innymi na festiwalach Heineken Open’er, Audioriver czy Selektor. A także tytuł „Debiutanta roku” przyznany przez poświęcony muzyce alternatywnej serwis Brand New Anthem.
W kwietniu 2014 roku nastąpi premiera pierwszego studyjnego albumu XX▲N▲XX. Ukaże się on pod szyldem Warner Music Poland. Bez cienia wątpliwości, to będzie jedna z najwspanialszych premier 2014 roku, poważna kandydatka do tytułu „Płyty roku”. XX▲N▲XX wprowadzi Was wszystkich na wyższy poziom relaksu. Dajcie się ponieść tej muzyce!

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.