platforma blogowa portalu głos koszaliński

Good Vibe Festival 2014. Rasmentalism zagra jako ostatni

Znany hip-hopowy duet Rasmentalism to ostatni uczestnik drugiego dnia Good Vibe Festival 2014, który w Koszalinie zorganizowany zostanie w dniach 16-17 maja 2014 roku.

Rasmentalism / fot. Marcin Grabski

Rasmentalism / fot. Marcin Grabski

Na Good Vibe Festival 2014, który odbędzie się w Koszalinie w dniach 16-17 maja w Domku Kata zagrają:

* Eugeniusz Kowalski – Czytaj >>> Good Vibe Festival 2014. Zagra Eugeniusz Kowalski

* Flue – Czytaj >>> Good Vibe Festival 2014. Flue zagra jako drugi

* Modulators – Czytaj >>> Good Vibe Festival 2014. Modulators zagrają w Domku Kata

Jako ostatni zagra Rasmentalism. To klasyczny duet MC (Ras) i producent (Ment XXL). Współpracują od 2006 roku. Przez 6 lat działalności na scenie niezależnej nagrali trzy doskonale przyjęte albumy: „Dobra muzyka ładne życie” (nielegal roku 2008 według magazynu Spinner Polska), „Duże Rzeczy” z W.E.N.Ą. oraz „Hotel Trzygwiazdkowy”. Przy okazji tego ostatniego nawiązali współpracę z legendarną wytwórnią Junoumi Crew, wydając swoje pierwsze winylowe EP. W ciągu kilku lat obecności na scenie rapowej, zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, za każdym razem wypełniając kluby po brzegi.

Najnowszy album „Za młodzi na Heroda” ukazał się w grudniu 2013 r. nakładem Asfalt Records i natychmiast zyskał opinię najlepszego rapowego debiutu roku 2013, a często najlepszej rapowej płyty AD 2013 w Polsce. We wszystkich podsumowaniach dotyczących muzyki rap (m.in. Onet.pl, CGM, Popkiller, T-Mobile Music) album Rasmentalismu był wymieniany w najlepszej trójce.

Obecność w ogólnopolskich mediach jest tego najlepszym dowodem. Zespół gościł już w Radiowej Trójce (w notowaniu Hirka Wrony płyta zajęła 1 miejsce), TVP1, a recenzja w ogólnopolskim wydaniu Gazety Wyborczej nie pozostawia wątpliwości co do jakości albumu: “To hip-hop naturalny, organiczny, stonowany. Niby prosty, a jednak wyrafinowany”. Duet został także nominowany – w kategorii muzyka – do nagrody SUPERHIRO 2013, przyznawanej osobom, miejscom i wydarzeniom, które w danym roku szczególnie mocno zaznaczyły się na popkulturalnej mapie Polski. Aktualnie Ras i Ment w towarzystwie Torta (klawisze) promują album “Za młodzi na Heroda” koncertując w całym kraju.

Wypada dodać, że bilety na ich show sprzedają się w tempie błyskawicznym.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.