platforma blogowa portalu głos koszaliński

Good Vibe Festival 2014. Modulators zagrają w Domku Kata

Modulators to już trzecia ekipa, która zaprezentuje się na Good Vibe Festival 2014 w Koszalinie. Ich występ zaplanowano na 17 maja 2014 r. w Domku Kata.

Modulators / fot. BidiCośKręci

Modulators / fot. BidiCośKręci

Przypomnę, że Good Vibe Festival 2014 odbędzie się w Koszalinie w dniach 16-17 maja w Domku Kata. Wiadomo już ze zagrają:

* Eugeniusz Kowalski – Czytaj >>> Good Vibe Festival 2014. Zagra Eugeniusz Kowalski

* Flue – Czytaj >>> Good Vibe Festival 2014. Flue zagra jako drugi

Kolejnym artystą będzie Modulators. Co się kryje za tą nazwą?

Jest to projekt stworzony przez Dj Eproma – producenta, dj’a, turntablistę, który zdobył w 2007 roku 2 tytuły Mistrza Świata federacji IDA. Pozostały człon Modulatorów tworzą najwybitniejsi polscy turntabliści czyli Dj Ben oraz Dj Krótki. Na płycie także gościnnie udzielili się także: Dj Krime, Dj Falcon oraz Pan Zimna Łapa.

Płyta powstała w ciągu dwóch weekendów sierpnia 2012. Jest to materiał bardzo spontaniczny, aczkolwiek spójny co do kompozycji i brzmienia. Wszystkie bity są produkcji Eproma, który dał się już niejednokrotnie poznać jako analogowy freak i miłośnik old schoolowych instrumentów. Płyta utrzymana jest w konwencji tru schoolowego hip hopu rodem z lat 90’ych. Nie brakuje na niej także kilku elektronicznych kompozycji. Na mocno grooviących bitach słychać skrecze Eproma, Bena i Krótkiego. Nie jest to jednak zwykłe drapanie znane z rapowych utworów. Muzycy najczęściej sięgają po żywe instrumenty i budują z nich melodyczne kompozycje wykorzystując prawdziwe sterty jazzowych płyt. Z tego powodu na płycie pojawia się wiele trąbek, wibrafonów, fletów oraz pianina. Praca nad płytą była inspirowana nagraniami jazzowymi z lat 70’ych, gdzie muzycy zaproszeni do studia jammując nagrywali całe albumy w ciągu kilku dni. Nowością w produkcjach Eproma jest jego debiut na mikrofonie. W utworze „Modulator na Gramofonie” gościnnie udzielił się także DJ VOLT. Całość materiału została zmiksowana na taśmie w domowym studio Eproma po czym trafiła na najlepsze analogowe urządzenia w masteringowym studio JG Master Lab.

Insert Coin to podróż do lat 90’tych gdzie skrecze były na porządku dziennym i znajdowały się w każdym szanującym się kawałku hip hopowym. Płyta nakładem Asfalt Records ukaże się w formie dwupłytowego wydawnictwa (album + Dj Eprom Instrumentals).

DJ Eprom, a właściwie Michał Baj, to artysta stanowiący dowód na to, że pasja tworzenia, oryginalność i wytrwałość w dążeniu do celu pozwalają osiągnąć prawdziwy sukces.

Mając 30 lat może poszczycić się podwójnym tytułem Mistrzostrza Świata IDA oraz dwunastoma tytułami Mistrza Polski.

Oryginalność i styl Eproma można zauważyć m.in. w takich wydawnictwach jak Commdore the Data Wars z 2005 r., 8 bit Miner Breaks z 2008 r (LP), czy w dubstepowym Machinerio EP z 2010 r. W swoich produkcjach Eprom wykorzystuje szereg klasycznych bit maszyn i samplerów takich jak SP 1200, ASR X, MPC, TR 808 czy EMAX II. Bardzo często także sięga po oldschoolowe komputery rodem z lat 80 tych, wykorzystując ich potencjał i brzmienie, nagrywając wszystko na wielośladowy rejestrator taśmowy.

Sety DJ-Eproma to pełne energii przemyślane kompozycje powstające przy użyciu gramofonów i całej gamy instrumentów elektronicznych. Kiedy stoi za konsolą panuje nad każdym dźwiękiem, kreując klimat kawałka, a osiągany efekt za każdym razem zapiera dech w piersiach publiczności.

Obecnie Eprom współpracuje z Fiszem i Emade koncertując i promując wspólnie wyprodukowaną płytę „Zwierzę bez nogi”. Co raz częściej udziela się także w roli producenta m.in przy takich projektach jak Sztigar Bonko oraz MODULATORS.

Battle Stats:

2004 – ITF Polish Finals (advancement / scratching) – CHAMPION
2004 – ITF European Finals in scratching category – 4th Place
2004 – Vestax Extravagnza for Eastern Europe – 3rd Place
2005 – ITF Polish Finals (advancement / scratching) – CHAMPION
2005 – ITF European Finals in scratching category – 2nd Place
2006 – IDA Polish Finals (technical) – CHAMPION
2007 – Skrecz.com battle (PRO) – CHAMPION

2007 – IDA WORLD FINALS TECHNICAL CATEGORY – CHAMPION
2007 – IDA WORLD FINALS SHOW CATEGORY – CHAMPION

DJ Ben (Tomasz Duda) – turntablista przez wielkie „T”. Umieśćmy w jednej osobie jedenastoletni, pełen zaparcia staż, pokaźną listę sukcesów zagarniętych podczas zawodów,docenienie przez znaczące dla środowiska osobistości, a także skromność, zapał, uśmiech i otwartość na pomoc. Ben w dalszej przeszłości miał okazję współpracować z Tewu, w tej trochę bliżej stał się założycielem nieistniejącego już turntablistycznego duo „Freshstylers”, które de facto zdążyło zdobyć Mistrzostwo Polski IDA w roku 2010. Co natomiast dzieje się aktualnie? Aktualnie spodziewajmy się projektu „Modulators” (Eprom, Krótki, Ben) będącego oficjalnym wydawnictwem Asfalt Records. Ponadto Ben współpracuje z Miuoshem, zajmuje się organizacją cyklicznych Scratch Sesji w Katowickim sklepie „12cali”, karmi głodnych tańca mieszanką funku, breaków, rapu i tego, co najsmaczniejsze, a w wolnym czasie aktywnie współtworzy polską scenę turntablistyczną odwiedzając Scratch Sesje, oraz udzielając się na największym polskim forum turntablistycznym: tablism.com. Konsekwentny i zadowolony, konsekwentnie zadowala. Dj Ben…i wiedz, że coś się dzieje!

Battle Stats:

IDA 2005 – Zwycięzca eliminacji w kategorii technical
Dj shop Workshop Battle 2010 – Zwycięzca
Bruk Festival Dj European Challenge 2010 – Zwycięzca
IDA 2010 Kategoria Show 2010 – Zwycięzca (Jako duet Freshstylers)
Vestax Champs 2011 Kategoria Skrecz – Wicemistrz
Dj Shop Scratch Battle 2011 – Zwycięzca
Serato Super Cut’s – Zwycięzca
Dj Shop Workshop Battle 2012 – Zwycięzca
Mistrzostwa Świata IDA 2013 kat. skrecz – Wicemistrz

DJ Krótki to od lat jedna z najciekawszych postaci polskiego turntablismu, człowiek niedużego wzrostu, lecz z wprost nieokiełznanym charakterem. W grze od 2005 roku, przez lata wykształcił swój własny, unikalny styl cechujący się naturalnością i szczególnie melodyjnym flow. Systematycznie poprawia technikę skreczy, dzięki czemu w ciągu minionych lat odniósł szereg sukcesów.
Jako jeden z czołowych polski drapaczy został zaproszony w roku 2010 na legendarną, toruńską Ostatnią Wieczerzę w klubie NRD. Brał też udział w cyklu Community Scratch Games Poland 2011 i 2012 razem z gośćmi z zagranicy, m.in. zespołem Grandeurs of Delusion. Oprócz tego był i wciąż jest uczestnikiem skrecz sesji odbywających się w różnych częściach kraju.
Przez ostatnie miesiące dał się poznać radiosłuchaczom jako prowadzący audycję Leśny Zwilż w radiu Subcity.pl, gdzie promuje najlepszy polski i światowy turntablism, zaznaczając przy tym swój żywiołowy charakter.
Ostatnio został zaproszony przez DJ Eproma do projektu Modulators, gdzie udziela się ze swoimi skreczami do spółki z DJ Ben’em. Płyta ukaże się już wkrótce nakładem wytwórni Asfalt Records.

Battle Stats:

DJ Workshop Day Battle 2010 – 3 miejsce
Free Mind Festival 2010 – 2 miejsce
DJ Workshop Day Battle 2011 – 3 miejsce
DJ Workshop Day Battle 2012 – 2 miejsce
Vestax VChamps 2011 Kategoria skrecz – 3 miejsce
Mistrzostwa Polski IDA 2012 w kat. skrecz – 1 miejsce

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.