platforma blogowa portalu głos koszaliński

Good Vibe Festival 2014. Flue zagra jako drugi

Nowe wieści na temat Good Vibe Festival 2014. 16 maja 2014 r. w Domku Kata po zespole Eugeniusz Kowalski zagra krakowski band Flue. Mateusz Prus z Centrum Kultury 105, pomysłodawca GVF zdradza także kilka innych szczegółów na temat imprezy.

 

Flue

Flue

Na początek rozmowa z Mateuszem Prusem, szefem impresariatu Centrum Kultury 105, które jest organizatorem festiwalu.

– Flue i Eugeniusz Kowalski to dwa pierwsze zespoły, które zagrają na GVF. Czym zaskoczą publiczność? Można ich porównać do któregoś zespołu z zeszłego roku?

– Wydaje mi się, że zaskoczą swoją młodzieńczą energią. Oba zespoły składają się z młodych chłopaków, którzy każdy koncert traktują szczególnie. Myślę, że Eugeniusz Kowalski można porównać do Electro Acoustic Beat Sessions ze względu na męski wokal i ciepłe brzmienie. Flue to większe tempo zatem może bliżej Roux Spana Beat Trio? Jeżeli już miałbym porównywać to chyba właśnie tak.

– To debiutanci, zespoły, które fanowi muzyki nie siedzącemu w takim undergroundzie mogą niewiele mówić. Czy kolejne ekipy na GVF to także młode, dobrze zapowiadające się na przyszłość zespoły?

– Kolejne zespoły to już większe doświadczenie muzyków. Mają na koncie swoje legalne albumy, na scenie są kilka lat. Pierwszy dzień to zatem czas dla debiutantów a drugi to nadal młodzi choć bardziej doświadczeni muzycy.

– A możesz uchylić choć rąbka tajemnicy z jakiej półki to będą wykonawcy?

– Dla Twoich czytelników mogę (śmiech). Drugi dzień będzie bardziej hip hopowy. To mogę zdradzić. Zaznaczam jednak, że nie będą to standardowe występy raper+dj. Stawiamy jednak na innowacyjne rozwiązania. Szczegóły już niedługo.

– Znane są już szczegóły dotyczące samych koncertów, cen biletów, ewentualnych after party?
– Koncerty rozpoczynać się będą o 20:00 i potrwają po około półtorej godziny każdy. After party na pewno będą. Myślimy nad wprowadzeniem czegoś nowego do tych imprez. Od kwietnia ruszy sprzedaż biletów i karnetów. Oczywiście bardziej opłacalny będzie zakup karnetu na dwa dni. Szczegóły już niedługo.

 

* * *

A teraz szczegóły na temat zespołu Flue.

FLUE = FOUR PEOPLE ONE LOVE FOR MUSIC

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6CPSK67pYiU[/youtube]

Połączenie czterech całkiem rożnych osobowości dało mieszankę wybuchową, której owocem jest autorski materiał, nawiązujący stylistycznie do muzyki lat 70/80 – brudny funk, jazz, hip hop, disco. Każdy koncert jest przygodą, która nigdy nie wygląda tak samo. Częste odejścia od form utworów, improwizacje czy też charakterystyczne brzmienie to element wspólnej pasji.
Za cały bałagan odpowiadają Marcin Przeplasko a.k.a DJ Plash, Piotr Bolanowski, Grzegorz Sipiora oraz Patryk Dobosz.
Połączenie instrumentów klawiszowych, basu, perkusji, padów perkusyjnych, gramofonów oraz samplera jest czymś pomiędzy oldschoolem, a nowoczesnością.

Kiedy mija już prawie rok od założenia zespołu, grupa na swoim koncie ma liczne koncerty, które od pierwszej imprezy cieszyły sie dużym zainteresowaniem. Oprócz zwykłych koncertów, zespół brał również udział w imprezach bboyowych, na których wykonywali swoje utwory z charakterystycznymi breakami w trakcie finałów konkursów tańca breakdance.

Latem 2013 muzycy postanowili zarejestrować swój autorski materiał w studiu. Efekty pracy będzie można usłyszeć już niebawem.

 

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały prasowe)

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.