platforma blogowa portalu głos koszaliński

Illusion „Opowieści”. Nowa płyta marzec 2014

Illusion, jedna z najlepszych, moich ulubionych kapel z lat 90-tych wraca z nowym albumem. „Opowieści” trafią do sklepów 22 marca 2014 roku, a już teraz można posłuchać najnowszego singla promującego ten krążek.

Illusion

Illusion

Dla mnie i pewnie wielu innych fanów rocka i metalu, którzy mają dziś trochę więcej niż 30 lat pojawienie się na scenie Illusion było czymś ważnym. Pierwszy krążek ze spętaną laleczką na okładce był powiewem świeżości w polskiej muzyce gitarowej. Byli tacy, którzy mówili o ich muzyce słowiański grunge. Sporo w tym prawdy, bo faktycznie ta płyta pachniała klimatem rodem ze Seattle. „Cierń”, „Na luzie”, czy otwierające album „Kły” – to przecież rewelacyjne utwory.

Potem pojawiła się „dwójka”. Trochę mocniejsza, chyba bardziej metalowa z mocnym „Nożem”, „Wojtkiem”, czy klimatycznym „Tylko…”. Choć to bez wątpienia świetna płyta i zarówno do pierwszej, jak i drugiej mam duży sentyment, to najlepszą wg mnie jest jednak „trójka”. Moc, po prostu moc!

Po niej była jeszcze koncertówka i „Szóstka”. I… zespół się rozpadł.

Wrócili w 2011 roku płytą koncertową, nowymi utworami „Solą w oku”, „Tron”, płytą The Best Of i koncertami. A teraz także z nową płytą. Czekam!!!

A tera info prasowe na temat Illusion „Opowieści” i trasy koncertowej.

25 lutego 2014 r. na antenie Trójki zadebiutował singiel „O przyszłości”, który zapowiada nową płytę Illusion. Album pod tytułem „Opowieści” trafi na sklepowe półki 22 marca 2014, a już 28 lutego zespół rusza w trasę koncertową.

Radiowej wersji singla można posłuchać na oficjalnym kanale YouTube: www.illusionpl.tv.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xgt9pN5d91A[/youtube]

 

Wystartowała również nowa strona zespołu: www.illusion.pl, na której fani mogą zamawiać płytę w przedsprzedaży. >>> Illusion „Opowieści” – przedsprzedaż na oficjalnej stronie Illusion.
„Opowieści” to pierwsza od 16 lat studyjna płyta zespołu, który wraca na scenę w oryginalnym składzie: Tomasz „Lipa” Lipnicki – gitara i wokal, Paweł Herbasch – perkusja, Jerzy „Jerry” Rutkowski – gitara oraz Jarek Śmigiel – bas. Na albumie znalazło się dziewięć premierowych kawałków. Nie zabrakło w nich charakterystycznego ciężkiego grania i agresywnego wokalu Lipy, który wszyscy pamiętają z takich utworów jak „Nóż” czy „Vendetta”. Półtora dekady doświadczeń (nie tylko muzycznych) zrobiło swoje – publika dojrzała, dojrzał też zespół i jego muzyka, dlatego na płycie słychać mnóstwo nowych pomysłów i wytrawnych brzmień. Fani dawnego Illusion nie będą rozczarowani (dostaną to, na co tak długo i niecierpliwie czekali!), a młodsze pokolenie przekona się, czym jest prawdziwy rock.
–„Opowieści” to dobra, spójna i koncepcyjna płyta. Wyjątkowa ze względu na historię jej powstania, na reaktywację zespołu ludzi, którzy dali z siebie tyle, ile potrafili. Czy to się udało? Słuchacz oceni – mówi Tomasz „Lipa” Lipnicki.

Nagrania do nowego albumu były realizowane przez ponad sześć miesięcy w Studio DR w Wiśle. Klimat utworów świetnie oddają wykorzystane w artbooku rysunki Istvána Orosza – światowej sławy węgierskiego grafika i ilustratora. Produkcją krążka zajął się Adam Toczko, a masteringiem – wielokrotnie nagradzany (w tym statuetkami Grammy) Adam Ayan z Gateway Mastering w Portland, odpowiedzialny m.in. za finalne brzmienie albumów Pearl Jam, Rolling Stones, Nirvany, The Animals czy Foo Fighters. Dystrybucją albumu zajmie się warszawska Fonografika.

Krążek już można kupić w przedsprzedaży także u dystrybutora >>> Illusion „Opowieści” – przedsprzedaż

Lista utworów:
1. O trudzie wyboru
2. O iluzjach
3. O historii gatunku
4. O pracy nad sobą
5. Oddech
6. O przyszłości
7. O wartościach i prawdach wszelakich
8. O empatii
9.O pamięci po sobie
Płytę promuje trasa koncertowa, którą supportować będzie ukraińska grupa O.Torvald oraz polskie zespoły: The Colonists, Lecter i Magnificent Muttley. Trasa obejmie 11 miast:
28.02 – Nowy Andergrant, Olsztyn
01.03 – MegaClub, Katowice
02.03 – Klub Studencki Kwadrat, Kraków
14.03 – Klub Strefa G2, Radom
15.03 – Klub Muzyczny Dekompresja, Łódź
20.03 – Imperium, Szczecin
22.03 – Eskulap Akademickie Centrum Kultury, Poznań
23.03 – Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk
28.03 – Klub Stodoła, Warszawa
29.03 – CK Wiatrak, Zabrze
30.03 – Eter Club, Wrocław

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentarze (1) do “Illusion „Opowieści”. Nowa płyta marzec 2014”

  1. Loszmi napisał(a):

    Najciekawsze, że obecni na Marlboro Rock In twierdzą, że Illusion był jednym z gorszych bandów na tamtym finale…