platforma blogowa portalu głos koszaliński

Groove Gravity. Rap z żywymi instrumentami

Groove Gravity to toruńska kapela, która tworzy hip-hop. Jednak w odróżnieniu od innych tego typu kapel, ta tworzy ten gatunek wyłącznie na żywych instrumentach.

Groove Gravity

Groove Gravity


Niewiele jest na rynku muzycznym zespołów takich jak ten. Na pierwszy rzut połączenie rapu z jazzem, zahaczającym momentami o muzykę etniczną czy rock, wydaje się niczym szczególnym. Przecież to już było… oczywiście, że było. Groove Gravity to jednak nie tylko połączenie tych gatunków, ale to przede wszystkim czynnik ludzki w czystej formie. Powrót do korzeni – bez komputerów i loop’ów, bez DJ-a stojącego za artystą.

Sprawdźcie utwór „Tu i teraz”.

Czego możemy się spodziewać po debiutanckiej płycie zespołu z Torunia? – Muzyka którą gramy, to połączenie żywego rapu, z żywymi muzykami. Płyta tylko po części oddaje to, co dzieje się na koncertach. Instrumenty mogą dać odbiorcy dużo więcej energii, niż w przypadku podkładów. Wydaje mi się, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – mówi lider zespołu Maciej „Mono” Bartosiewicz.
Płyta już od 14 lutego 2014 roku dostępna jest na razie jedynie w wersji cyfrowej min. na iTunes, Deezer, Spotify czy Amazon nakładem Fonografiki.
Całość można odsłuchać już na kanale SoundCloud zespołu >>> Groove Gravity na SoundCloud

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.