platforma blogowa portalu głos koszaliński

Cynic „Kindly Bent To Free Us”. Premiera 17 luty 2014

 

Cynic, amerykański zespół grający muzykę z pogranicza metalu i jazzu wydał właśnie nowy album. „Kindly Bent To Free Us” to trzeci album tej grupy.

 

Cynic - Kindly Bent To Free Us

Cynic – Kindly Bent To Free Us

 

Jeśli ktoś uważa, że granie metalu z jazzowym zacięciem, albo na odwrót – granie jazzu z metalowym zacięciem, niech sięgnie po którykolwiek krążek Cynica.

Zespół ten swoją pierwszą pełnowymiarową płytę wydał w 1993 roku. „Focus” był dla mnie wielkim objawieniem. Moc gitar przetykana spokojnymi wstawkami, połączona z growlem i melodyjnym, syntetycznym wokalem. Cudo! Dopiero potem dowiedziałem się, że Paul Masvidal i Sean Reinert kilka lat wcześniej, w 1991 roku nagrali wspólnie z Chickiem Schuldinerem, liderem Death album „Human”.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wJ6MXHOXLq4[/youtube]

Niestety, Cynic rozpadł się w 1994 roku i aż do 2006 roku wydawało się, że już nie wróci. Panowie reaktywowali jednak zespół i w 2008 roku wydali drugi album „Traced In Air”. Inny, niż poprzedni. Gatunkowo lżejszy, ale równie piękny.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FTmsaoSebYo[/youtube]

W 2011 roku Cynic nagrał minialbum „Carbon-Based Anatomy”, w 2012 roku pojawił się krążek „The Portal Tapes” zwierający kompozycje zespołu Portal, który panowie założyli w 1995 roku po rozpadzie Cynica, a po kolejnych kilku latach przyszedł czas na trzeci pełnowymiarowy album, czyli „Kindly Bent To Free Us”. Zabieram się do słuchania. I Was także do tego namawiam!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KmRacKGa2Jo[/youtube]

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.