platforma blogowa portalu głos koszaliński

Raggafaya nagrywa nową płytę. Premiera jeszcze w 2014 roku [wideo]

Koszaliński zespół Raggafaya rozpoczął nagrania swojej nowej, trzeciej już płyty. Jak mówią muzycy, ma ona mieć swoją premierę na przełomie sierpnia i września 2014 roku.

 

Raggafaya w studiu Radia Koszalin / fot. Mariusz Rodziewicz

Raggafaya w studiu Radia Koszalin / fot. Mariusz Rodziewicz

W ostatnich dniach (28-29 stycznia 2014) można było ich spotkać w studiu koncertowo-nagraniowym im. Czesława Niemena w Radiu Koszalin. A przynajmniej wtedy zastałem ich właśnie przy pracy nad nowym krążkiem.

Wyglądało to mniej więcej tak: Mikołaj „Punktak” Górski za perkusją, Maciej „Les Faroosh” Trembowiecki z basem w ręku, a Dominik Hałka za… sterami statku kosmicznego – jak nazwał kabinę ze stołem mikserskim.  – Wyruszamy w pierwszą w historii człowieczeństwa podróż na Słońce. Może  nas nie zjara – zakomunikował klawiszowiec i wokalista, a zarazem producent nowej płyty zespołu Raggafaya.

Taka wesoła atmosfera w studiu Radia Koszalin panowała przez cały mój pobyt z muzykami. Zresztą zobaczcie to sami na krótkim materiale wideo.

 >>> Raggafaya nagrywa nową płytę [wideo]

Co nie oznacza, że prace nie posuwały się do przodu. W tych właśnie dniach zostały zarejestrowane ślady perkusji i basu. Wkrótce do nagrań przystąpi Michał „Shaggy” Dolak, gitarzysta zespołu.

– Na naszej nowej płycie jedenaście, może trzynaście utworów. Będą bardzo raggafayowe, czyli znajdzie się w nich miks przeróżnych gatunków: od reggae, ragga i hip-hopu, po rock, metal, a nawet dubstep – opowiadali wyraźnie podekscytowani nowym materiałem Mikołaj i Dominik.

Jaki będzie nosić tytuł? Znowu pojawi się w nim zwielokrotniona litera R (pierwsza płyta miała tytuł „Karrambol”, druga – „Mixturrra”). – Gdybyśmy szli dalej tym torem, to w nowym tytule powinny pojawić się aż cztery litery R. Ale czy tak będzie? Tego jeszcze nie zdradzimy – przyznali muzycy. I zabrali się do pracy.

Ciąg dalszy raportu  ze studia nagrań Radia Koszalin już wkrótce na blogu GraMuzyka. Zapraszam.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.