platforma blogowa portalu głos koszaliński

Tribute To Dime/Pantera na 4. urodziny bloga GraMuzyka za nami [zdjęcia, wideo]

CFH Acoustic Trio, Othis, Mahomut i Quy to cztery zespoły, które wystąpiły na 4. urodzinach bloga GraMuzyka w koszalińskim klubie Inferno. Dla około 280-osobowej publiczności zagrali najbardziej znane utwory zespołu Pantera.

 

Mahomut / fot. Radosław Brzostek

Mahomut / fot. Radosław Brzostek

Cztery zespoły, 17 utworów Pantery i około 280-osobowa szalejąca przed sceną publiczność. Tak wyglądał sobotni koncert Tribute To Dime/Pantera.

>>> Tribute To Dime/Pantera. Zobacz zdjęcia

W sobotni mroźny wieczór do klubu Inferno w Koszalinie przyszedł prawdziwy tłum fanów metalu. Przyciągnął ich tu koncert poświęcony pamięci Darrella Dimebaga, rewelacyjnego gitarzysty, współzałożyciela popularnej w latach 90-tych amerykańskiej grupy Pantera. Impreza została zorganizowana z okazji 4. urodzin bloga GraMuzyka będącego częścią www.gk24.pl – portalu Głosu Koszalińskiego.

Dla miłośników ostrych gitarowych riffów zagrały aż cztery zespoły, które przygotowały w sumie kilkanaście utworów autorstwa Dimebaga.

A oto krótki film (wraz z dźwiękiem), który został wyświetlony na początku koncertu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0Gm–vsuLMM[/youtube]
Jako pierwszy wystąpiło CFH Acoustic Trio – grupa, która powstała specjalnie na potrzeby tego koncertu. Zagrali trzy metalowe kompozycje w wersji „bez prądu”. Publiczność w skupieniu wysłuchała ich występu i nagrodziła muzyków brawami.

 >>> CFH Acoustic Trio – I’m Broken [wideo]

Kiedy na scenie pojawił się koszaliński zespół Othis zrobiło się zdecydowanie głośniej i agresywniej. Ta metalowa kapela zagrała cztery numery Pantery. O tym, że było to udany występ może świadczyć fakt, że publiczność nie pozwoliła tym młodym muzykom zejść ze sceny bez bisu. Othis zagrał więc ponownie „Domination”.

>>> Tribute To Dime/Pantera. Othis gra „Avoid The Light” [wideo]

Mahomut, czyli kolejna koszalińska kapela, która pojawiła się na scenie klubu Inferno wykonała aż pięć utworów amerykańskiej grupy z najbardziej znanym „Walk” na czele. W dwóch utworach towarzyszyli im goście, którzy zagrali solówki: Grzegorz Wypych z CFH Acoustic Trio oraz Andrzej Nurzyński. Ten ostatni to muzyk połczyńskiego zespołu Quy, który wraz ze swoją kapelą wystąpił po Mahomucie.

>>> Tribute to Dime/Pantera. Mahomut gra „Drag The Waters” [wideo]

Podobnie jak poprzednicy, także Quy bardzo agresywnie zagrały pięć kolejnych utworów Pantery. Publiczność wymogła na nich bis i szalała przy dźwiękach „Cowboys From Hell”. Na koniec koncertu przyszedł czas na wyciszenie. Na scenie ponownie pojawił się akustyczny skład (który także bisował).

>>> Tribute To Dime/Pantera. Quy grają „Mouth For War” [wideo]

– Rewelacyjna impreza! Zespoły spisały się świetnie. Nie dało się ustać spokojnie przed sceną i cały czas szalałem. Czuję, że żona będzie musiała mi w niedzielę porządnie rozmasować kark – stwierdził z uśmiechem Robert Wnuk, zagorzały fan Pantery. Michał Spodymek, obecny na koncercie gitarzysta zespołu Pampeluna zauważył z kolei: – Utwory Pantery to bardzo trudny materiał do zagrania, a chłopakom się udało. Należy się szacunek!
– Sądzę, że to koncert roku, a że na początku – cóż, jest teraz do czego dążyć. Może uda się jeszcze coś takiego w naszym nie największym mieście jeszcze stworzyć – stwierdził Marian Maroszek, uczestnik koncertu. – Miło by było, gdyby to się stało naszą nową świecką tradycją. Dime już nas nie odwiedzi, ale co roku można by się spotkać, pograć i posłuchać nieco utworów z dorobku, którego był współtwórcą. d

 

* * *

I film, który miał zostać wyświetlony na końcu koncertu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cobPXUeGgOg[/youtube]

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.