platforma blogowa portalu głos koszaliński

Tribute To Dime/Pantera. CFH Acoustic Trio, czyli utwory Darrella bez prądu [wideo]

Przyszedł wreszcie czas na przedstawienie ostatniego zespołu, który weźmie udział w koncercie Tribute To Dime/Pantera (25 stycznia 2014, klub Inferno). To CFH Acoustic Trio – gitarzyści Grzegorz Wypych i Przemysław „Ryba” Olszewski oraz wokalista Remigiusz „Mickey” Błaszków.

 

CFH Acoustic Trio / fot. Mariusz Rodziewicz

CFH Acoustic Trio / fot. Mariusz Rodziewicz

Choć zespół ten wymieniany jest jako ostatnio, to nie oznacza to wcale, że dołączył do ekipy jako ostatni. Jego pomysłodawcą jest Grzegorz Wypych, świetny gitarzysta i nauczyciel prowadzący w Koszalinie szkołę muzyczną Music Heaven.

 

– Kiedy tylko dowiedziałem się, że w planach jest organizacja koncertu z utworami Dimebaga Darrella od razu zgłosiłem chęć udziału w przedsięwzięciu – mówi Grzegorz Wypych. – Dime to rewelacyjny gitarzysta, którego charakteryzuje rytmiczna perfekcja i nieszablonowe riffy. To powoduje, że jego utwory są trudne do zagrania. Oczywiście prawie każdy metalowy gitarzysta próbuje się z tym zmierzyć. Sam mam w swojej szkole młodych uczniów, którzy sięgają po jego utwory, po najbardziej znane riffy. To świetna lekcja gry. Ostatnio nawet „przyłapałem” jednego, jak grał solo Dime’a.

 

Problem tego doświadczonego gitarzysty polegał jednak na tym, że nie gra w żadnym metalowym zespole. – Zaproponowałem, że mogę dołączyć do innej kapeli, albo zagrać jakiś utwór akustycznie. Od razu do głowy wpadł mi Przemek Olszewski, znany w Koszalinie gitarzysta akustyczny właśnie.

 

Choć wydawać by się mogło, że Przemek grający niegdyś w Rzepczyno Folk Band, a obecnie w duecie wokalno-instrumentalny Skarpety nie należy do fanów metalu i faktycznie utworów Pantery wcześniej nie słuchał, to zdecydował się jednak na udział w projekcie. – Nie od razu byłem przekonany do pomysłu, a pierwsze ballady Pantery, które dostałem do przesłuchania nie były ciekawe – nie ukrywa Przemek Olszewski.

 

Udało się jednak przełamać pierwszą niechęć tego świetnego gitarzysty kolejnymi propozycjami. Był wśród nich miażdżący ciężarem „I’m Broken”, który okazał się jednak wyzwaniem dla tego muzyka i między Grzegorzem a Przemkiem rozpoczęły się wymiany uwag co do aranży utworów. – Przekonał mnie przede wszystkim olbrzymi ładunek energii, który zawierają te utwory, perfekcja gry Dimebaga Darrella, forma utworów i ciekawe zmiany metrum – przyznaje Przemek.

Zobacz wideo z próby >>> Tribute To Dime/Pantera: CFH Acoustic Trio [wideo]

Pozostawało jeszcze tylko znalezienie wokalisty, który by te utwory zaśpiewał. Naturalnym wyborem wydawał się Remigiusz „Mickey” Błaszków, który współtworzy duet Skarpety. – Przy aranżowaniu utworów w wersji akustycznej zasadą powinno być odwracanie ich na drugą stronę. My wybraliśmy kompozycje Dimebaga, które „bez prądu” można zagrać w wersji zbliżonej do oryginału. Na pewno jednak będzie można usłyszeć w nich nasz własny pierwiastek. No i na pewno nie zaśpiewam ich próbując naśladować Phila Anselmo  – mówi Mickey, który wraz z Przemkiem Olszewskim m.in. co środę w pubie Graal wykonuje najczęściej covery znanych utworów rockowych i pop-rockowych. Nie wyklucza jednak, że może choć jeden z utworów, które wykona na koncercie Tribute To Dime/Pantera trafi także na setlistę duetu Skarpety.

– Zawsze po tego typu koncertach coś pozostaje w naszym repertuarze. Tak było np. po naszym udziale w Koncercie w Kratę – Grunge Unplugged Radia Koszalin. Wykonaliśmy tam „Black Hole Sun” Soundgarden i teraz praktycznie podczas każdego występu duetu Skarpety go gramy – dodaje Przemek Olszewski.

* * *

Koncert Tribute To Dime/Pantera organizowany jest z okazji 4. rocznicy istnienia bloga GraMuzyka, który jest częścią www.gk24.pl – portalu internetowego Głosu Koszalińskiego. Impreza odbędzie się 25 stycznia 20124 roku, star o godz. 19. Przez pierwszą godzinę będzie można posłuchać Pantery i obejrzeć film o zespole. O godz. 20 rozpocznie się koncert. Bilety w przedsprzedaży kosztują 10 złotych, a w dniu koncertu – 20 złotych. Opróc CFH Acoustic Trio wystąpią także zespoły: Mahomut i Othis z Koszalina oraz Quy z Połczyna Zdroju.

Więcej szczegółów TUTAJ >>>   Tribute To Dime/Pantera. Ruszyła przedsprzedaż biletów

* * *

Czytaj też: Phil Anselmo, Zakk Wylde i inni zagrają w Trójmieście >>> Metal All Stars

* * *

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.