platforma blogowa portalu głos koszaliński

Scoffers „Words” i zapowiedź nowej płyty

Wrocławski zespół Scoffers zaczarował mnie swoim utworem „Words”. To singiel zapowiadający ich nową płytę. Czekam na ten krążek.

 

Scoffers

Scoffers

Na takie zespoły trafia się samemu buszując po sieci, albo… prowadzi się bloga muzycznego i liczy, że taki band w końcu trafi na Twój wpis i odezwie się do Ciebie. Ta druga opcja miała miejsce właśnie w tym przypadku. Po prostu kilka dni temu od przemiłej pani menadżerki Scoffers otrzymałem wiadomość na swojego fanpage’a na Facebooku wraz z linkiem do utworu „Words”.

Odpaliłem i… od razu wpadł mi w ucho. To bardzo przyjemny elektro-pop.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IZ2GVTqio6Y[/youtube]

Zainteresowany muzyką poprosiłem o więcej. Oto, co otrzymałem. Rewelacyjny remix utworu Scoofers w klimacie trip-hopowym. Po odsłuchaniu tego numeru zapragnąłem włączyć sobie Portishead.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Uoi3GQnJbsA[/youtube]

I jeszcze jedna próbka muzyki Scoffers. Tym razem w języku polskim.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QytgWaTOwUs[/youtube]

Oczywiście na tym nie zaprzestałem i zacząłem włączać na YouTube kolejne klipy tego wrocławskiego zespołu. Wam też to polecam! Zobaczcie np. to!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4hYOSq2nLeM[/youtube]

Na koniec notka o kapeli.

Kim są?

Młodzi, ambitni, oryginalni i przede wszystkim pracowici! Zespół powstał w grudniu 2011 roku, a już pół roku później gotowy był do zagrania swojego pierwszego koncertu. W sierpniu 2012 roku nie próżnowali – weszli do studia i nagrali swoją debiutancką płytę o wdzięcznym tytule ,,Special Nothing”, której premiera miała miejsce w maju 2013 r.

W 2013 roku zostali laureatami Ogólnopolskich eliminacji Festiwalu Fama oraz Targów Muzycznych w Poznaniu (Music Lab), gdzie podbili serca jury, w składzie którego znajdowali się m.in. Andrzej Puczyński (dyrektor generalny Universal Music Polska) czy Tomasz Kasprzyk (Szef muzyczny sieci Eurozet – ,,Antyradio”); znaleźli się w finałowej setce Auto Skoda Muzyka, konkursu organizowanego przez radiową Trójkę; wystąpili podczas Juwenaliów Wrocławskich przed takimi zespołami jak KAMP!, Julia Marcell, KIM NOWAK czy NATU, oraz na Slot Art Festiwal w Lubiążu. Coraz częściej można usłyszeć ich autorskie piosenki we wrocławskich rozgłośniach radiowych.

>>> Scoffers na Facebooku

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.