platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert w klubie Freak: Dice, To-Nie-My i Prototype

Aż trzy kapele wystąpią w koszalińskim klubie Freak w tę sobotę 21 grudnia 2013 roku. Będą to Dice ze Stargardu Szczecińskiego oraz To-Nie-My i Prototype z Koszalina.

Dice / fot. Monika Borkowska

Dice / fot. Monika Borkowska


Dice to zespół hard rockowy pochodzący ze Stargardu Szczecińskiego, który został założony w 2007 roku. W czerwcu 2013 roku miała miejsce oficjalna premiera debiutanckiego albumu „Stara Historia” wydanego przez Luna Music Polska. Na płycie znajduje się 10 autorskich utworów zespołu.
Dice na odniósł już takie sukcesy jak, m.in.: pierwsze miejsce na I Stargardzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych (2010), pierwsze miejsce w konkursie audycji Polskiego Radia Koszalin Rock Nie Wyro(c)k (2011), pierwsze miejsce na Nowogardzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych (2011), pierwsze miejsce w internetowym konkursie Heavy Metal na Soundrive.pl (2012), drugie miejsce na III Stargardzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych (2012), laureaci przeglądu Born to Be Wild 2 (2013). Wystąpił na jednej scenie, m.in. z: Ex-Deep Purple czyli Nick Simper & Nasty Habits, Proletaryat, After Blues, Tymon & The Transistors, Pogodno, Jafia Namuel.
To-Nie-My to skład koszalińsko-kołobrzesko-jamneńsko-barniński, który gra szeroko pojętą muzykę rockową. Kapela ma na koncie kilka koncertów w koszalińskich klubach: w Kawałku Podłogi i pubie Graal.
Prototype to młody koszaliński zespół, dopiero rozwijający swoje – jak sami piszą – umorusane podczas prób w piwnicach skrzydła. Grają przede wszystkim rapcore, czyli miks rocka z hip-hopem. Kapela powstała w 2012 roku. Prototype grają swój autorski materiał, intensywnie pracują nad demo, które ukazać ma się na początku 2014 roku. Grupa ma już za sobą debiut koncertowy, podczas którego dzieliła scenę ze szczecineckim zespołem Materia. W planach więcej koncertów, więcej korby i więcej zabawy dla ludzi pod i na scenie.
Początek koncertu w klubie Freak o godz. 19. Wstęp kosztuje 10 złotych.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.