platforma blogowa portalu głos koszaliński

Derzuki w Teatrze Variete Muza, czyli wieczór z muzyką The Beatles. Grudzień 2013

Po ubiegłorocznym, udanym koncercie z okazji 50-lecia zespołu The Beatles koszalińscy muzycy – już jako zespół Derzuki – zapraszają na drugie spotkanie w Teatrze Variete Muza z Czwórką z Liverpoolu. Koncert odbędzie się 6 grudnia 2013 r.

Derzuki / fot. Mariusz Rodziewicz

Derzuki / fot. Mariusz Rodziewicz

Ich pierwszy koncert pokazał, że potrafią świetnie zagrać muzykę Czwórki z Liverpoolu, a moje rozmowy z nimi pokazały, że także świetnie znają historię zespołu. Najlepiej  więc będzie, jeśli oddam głos Derzukom. Oto jak zapraszają na swój kolejny koncert.

Zobasz koncert z 2012 roku >>>  50 lat z The Beatles. Szóstka z Koszalina zagrała w Variete Muza [filmy]

„To nie będzie powtórka z ubiegłorocznej imprezy, kiedy to wzięliśmy się za wybrane utwory z całej twórczości Beatlesów. Wtedy było przekrojowo, teraz wnikamy głębiej. W głównej części koncertu przeniesiemy się do roku 1963 i zagramy w całości pierwszą płytę Beatlesów „Please, Please Me”. Płyty szczególnej, nie tylko dlatego że pierwszej. „Please Please Me” wtedy, w zamyśle producenta, miała oddać ducha występów Beatlesów na żywo, w klubie Cavern.

 

George Martin rozważał nawet nagranie jej w warunkach klubowych. Odstąpiono od tego pomysłu, ale sposób, w jakich płytę nagrali rozpoczynający dopiero karierę Beatlesi, był z dzisiejszej perspektywy bardzo „klubowy”.

 

Dziesięć z 14 utworów – wyłączając nagrane wcześniej cztery piosenki umieszczone na singlach (Love me do, P.S. I love you, Please, please me i Ask me why) muzycy zarejestrowali w ciągu jednodniowej sesji w studiu Abbey Road. Czyli po prostu wzięli instrumenty i zaśpiewali i zagrali to, co na co dzień grali na scenie. Bez żadnych dogrywek. Jak zobaczyliśmy podczas naszych przygotowań do koncertu, utwory te grane na żywo doskonale oddają prostotę muzyki i energię wczesnych Beatlesów.
Koncert podzielimy na części, oprócz „Please please me” nie zabraknie innych beatlesowskich utworów, także późniejszych, oraz rockandrollowych klasyków, które Beatlesi mieli w repertuarze w początkach swojej kariery.
Będą też goście. Na razie możemy zdradzić, że ze sceny popłyną dźwięki akordeonu, będą też głosy kobiece. Na koncert serdecznie zapraszamy starszych i młodszych fanów Beatlesów. Życzymy wszystkim dobrej zabawy.

Zespół Derzuki tworzą obecnie: Daniel Burzyński (perkusja, śpiew), Kuba Grabski (bas, śpiew), Waldek Suchomski (śpiew, gitara), Tomek Szewczyk (gitara) i Maciek Sztyma (gitara).

Początek o godz. 20. Wstęp kosztuj 30 złotych.

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.