platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncertowy grudzień 2013 w Koszalinie. Derzuki, Abradab, W.E.N.A., Honey i inni

Grudzień 2013, podobnie jak poprzednie miesiące zapowiada się w Koszalinie mocno koncertowo. Będzie metal, rock, hip-hop i na zakończenie roku pop.  

Derzuki / fot. Radek Koleśnik

Derzuki / fot. Radek Koleśnik

Koncertowy grudzień rozpocznie się od mocnego uderzenia. Już w niedzielę 1 grudnia w klubie studenckim Kreślarnia zagra jeden z najbardziej znanych polskich zespołów metalowych. Istniejący od niemal 25 lat Acid Drinkers pod wodzą Titusa zagra tu w ramach jesiennej trasy koncertowej „Black Is My Colour”.

Kompletnie inny muzyczny klimat w Kreślarni zagości natomiast we wtorek 3 grudnia. W ramach akcji charytatywnej „Wrzuć miedziaka dla dzieciaka” wystąpią znani raperzy VNM i Buka. Oprócz nich na scenie zaprezentują się także koszalińscy Neile, Zolen, Bizer, Junior, Barrado i Afekt Klan.

Z kolei 6 grudnia w Teatrze Variete Muza odbędzie się kolejny koncert koszalińskich Beatlesów, czyli zespołu Derzuki. Piątka z Koszalina przygotowała dla fanów Czwórki z Liverpoolu kolejną dawkę starych rockowych hitów. Będzie można posłuchać wszystkich utworów z płyty „Please, Please Me”, ale nie tylko.

Prawdziwe hip-hopowe uderzenie czeka fanów tego gatunku w sobotę 7 grudnia. W pubie Graal wystąpi bowiem Abradab, członek kultowego składu Kaliber 44, który niedawno się reaktywował. Abradab wystąpi tu jednak z materiałem znanym z jego solowych albumów w ramach trasy „10.000 kilo”. Towarzyszyć mu będzie Jaroz.

Tego samego wieczoru, ale w klubie Plastelina wystąpi z kolei W.E.N.A., czyli raper, który ma już na swoim koncie kilka albumów, w tym bardzo dobrze przyjęty przez fanów krążek „Nowa Ziemia”.

Ci, którzy za hip-hopem nie przepadają w ten sobotni wieczór mogą się wybrać do Domku Kata, gdzie wystąpi rockowy koszaliński zespół Kaboom! Będzie to drugi koncert w nowym cyklu „Kata Rockowa Chata” organizowanym przez Centrum Kultury 105.

11 grudnia warto z kolei wybrać się do klubu Kawałek Podłogi, gdzie wystąpi Kev Fox wraz z zespołem The Last Dance. Fox to pochodzący z Manchesteru wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Muzyka Brytyjczyka, który od 2011 roku mieszka w Poznaniu to surowy akustyczny minimalizm o melancholijnym zabarwieniu, z potężnym hipnotyzującym głosem w roli głównej.

Na rockową imprezę zaprasza z kolei klub Inferno. 14 grudnia na scenie pojawi się tam TransSexDisco – kapela, której debiutancki album wydała znana wytwórnia S.P. Records. Ich muzyka to przede wszystkim rock, ale można się doszukać brzmień popowych z elektronicznym klimatem. Zespół intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007 roku. Założycielem formacji jest Damian Lange, który działa także w projekcie alternatywnym Romantycy Lekkich Obyczajów i ich także będzie można zobaczyć w klubie Inferno.

Także 14 grudnia, ale w klubie Plastelina wystąpi zespół Gówno. Muzyka kapeli określana jest jako rodeo punk, a zespół przypisuje sobie rolę pioniera tego gatunku. Szukając odniesień w innych, bardziej popularnych nurtach muzycznych, twórczość tą można określić jako fuzję country, punk’a, black metal’u i noise’u. Jako support wystąpi koszaliński duet The Skurwisons.

Coś z kompletnie „innej bajki” przygotowało dla fanów muzyki na żywo Centrum Kultury 105. 15 grudnia w sali kina Kryterium wystąpi Marek Dyjak, wokalista i kompozytor o zachrypniętym głosie wykonujący muzykę z pogranicza poezji śpiewanej i jazzu. Jego ostatnia płyta to „Kobiety”, na której znalazło się 11 najpiękniejszych piosenek największych polskich piosenkarek i tekściarek mi. in.: Osieckiej, Nosowskiej, Bartosiewicz, Celińskiej, Groniec, Umer, Mielczarek.

Ostatniej nocy 2013 roku na placu przed amfiteatrem wystąpi Honorata „Honey” Skarbek. To 21-letnia wokalistka, bloggerka i autorka piosenek, popularna szczególnie wśród młodych miłośników muzyki popowej i tanecznej. W marcu 2011 nakładem wytwórni Magic Records ukazał się debiutancki album Honoraty Skarbek HONEY! Płyta artystki spotkała się z doskonałym przyjęciem nie tylko ze strony fanów. Można na niej znaleźć takie przeboje jak „Runaway”, czy „No One”.

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentarze (1) do “Koncertowy grudzień 2013 w Koszalinie. Derzuki, Abradab, W.E.N.A., Honey i inni”

  1. buzun napisał(a):

    nie ze sie czepiam czy jakis hejter priszczaty, ale dyjak tak rżnie toma waitsa, że tenże chiba nie wyrobi do 15-go