platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: VNM i Buka w Koszalinie. Kreślarnia grudzień 2013

VNM i Buka to dwaj raperzy, którzy będą gwiazdami koncertu w ramach akcji Wrzuć Miedziaka Dla Dzieciaka. Impreza odbędzie się 3 grudnia 2013 roku w klubie studenckim Kreślarnia.

VNM / Buka na koncercie Wrzuć Miedziaka Dla Dzieciaka

VNM / Buka na koncercie Wrzuć Miedziaka Dla Dzieciaka

Akcja „Wrzuć Miedziaka Dla Dzieciaka” prowadzona jest przez studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej. W tym roku organizowana jest już po raz trzynasty.

Na przestrzeni tych wszystkich lat akcja dorobiliła się własnego logo i własnego plakatu informującego o akcji. Pieniążki zbierane są na różne cele. W 2009 roku na przykład studenci zbierali pieniądze na 33, Przedszkole Integracyjne w Koszalinie, natomiast w 2010 roku rekordowa kwota 19 526 zł została przekazana na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy nr 1 w Koszalinie.

Rok 2011 przyniósł kolejny rekord – ponad 22 tysięcy, które zostały przekazane na Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym, a w 2012 r. 33 369 zł przekazane zostały na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie.

Akcja cały czas się rozwija, co roku studenci WM PK starają się dołożyć coś nowego. – Na początku zbieraliśmy tylko od studentów, władz uczelni, wykładowców i pracowników PK. Obecnie przenieśliśmy się na bardziej rozleglejszy grunt, tzn. działamy na terenie miasta Koszalin i całkiem nieźle wychodzą nam imprezy organizowane w Galerii EMKA, Boowling, klubie Studenckim „Kreślarnia”,Pubie GRAAL, projekcje filmowe w kinie Kryterium oraz premiery Studenckie w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym – piszą na swoim profilu FB.

Jedną z części tegorocznej akcji jest właśnie hip-hopowy koncert, który odbędzie się już 3 grudnia 2013. Jako gwiazdy wystąpią na nim raperzy VNM (pojawi się tu już po raz drugi) oraz  Buka.

Ponadto na scenie pojawią się raperzy z Koszalina: Neile, Zolen, Bizer, Junior, Barrado i Afekt Klan.

Bilety na koncert można kupić w przedsprzedaży za 20 złotych, w dniu koncertu – 30 złotych. (Całkowity dochód zostanie przekazany na akcję Wrzuć Miedziaka Dla Dzieciaka)

Bilety można nabyć u wolontariuszy Adam Poszyler – 792 926 437 [DS3 POK 3-5_1], Łukasz Burzawa – 530 747 463 i u Dawid Mądry – 535 491 557,w pubie studenckim żak oraz w sklepie Black Beat w Galerii Emka.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.