platforma blogowa portalu głos koszaliński

Kata Rockowa Chata. Pierwszy był Bacteryazz, w grudniu Kaboom!

Kata Rockowa Chata to całkiem nowy cykl koncertów rockowych w Koszalinie. Na pierwszym grał zespół Bateryazz, na drugim zaprezentuje się zespół Kaboom! W obu gra pomysłodawca cyklu. Skąd taki wybór kapel?

Kaboom zagra koncert w ramach cyklu Kata Rockowa Chata

Kaboom zagra koncert w ramach cyklu Kata Rockowa Chata


Organizatorem cyklu „Kata Rockowa Chata” jest Centrum Kultury 105 w Koszalinie, natomiast pomysłodawcą – Henryk Rogoziński, koszaliński muzyk, basista zespołów Bacteryazz i Kaboom!.

– Przyszedł do nas z propozycją organizacji koncertów rockowych. Pomysł nam się spodobał i postanowiliśmy, że takie imprezy będą się odbywały raz w miesiącu – wyjaśnia Mateusz Prus. – Naszym założeniem jest, aby na scenie Domku Kata prezentowały się zespoły z Koszalina, ale nie tylko.  Zagrać tu może każdy, czekamy na zgłoszenia od zespołów. Można kontaktować się w impresariatem CK105, albo też bezpośrednio z Henrykiem Rogozińskim, który zajmuje się doborem zespołów do cyklu.

Na pierwszym koncercie można było zobaczyć całkiem nowy koszaliński zespół Bacteryazz, którego współzałożycielem jest Henryk Rogoziński. Impreza okazała się frekwencyjnym sukcesem. Sprzedanych zostało ponad 120 biletów.

Inicjatywa jest więc warta pochwalenia, bo nieczęsto się zdarza, aby w Koszalinie na koncertach rockowych pojawiała się tak liczna publiczność.

Teraz przyszedł czas na drugi koncert. 7 grudnia 2013 r. wystąpi działający na koszalińskiej scenie już od wielu lat zespół Kaboom!, który ostatnio z bardzo dobrej strony pokazał się w programie Must Be The Music. W zespole tym na basie także gra Henryk Rogoziński, pomysłodawca cyklu Kata Rockowa Chata.

Tu rodzi się pytanie: dlaczego w dwóch pierwszych koncertach cyklu grają zespoły, w których udziela się pomysłodawca serii?

– Początkowo w grudniu mieliśmy nie organizować koncertu w tym cyklu, bo w tym czasie jest sporo koncertów w Koszalinie. Z kolejnym mieliśmy poczekać do stycznia, ale ostatecznie podjęliśmy decyzję, aby zachować cykl miesięczny. Szukałem zespołów, które byłyby gotowe zagrać w grudniu, ale okazało się, że nie jest to takie łatwe. Albo zespoły nie były w stanie przygotować się na taki koncert, albo miały już zarezerwowany ten termin. A że wiem, że Kaboom! może zagrać taki koncert i nie grał w Koszalinie już od roku, więc zdecydowaliśmy się na występ. – mówi Henryk Rogoziński. – Zależy mi tylko na rozkręceniu tego cyklu. W następnych koncertach wystąpią nowe kapele. Jestem w trakcie rozmów z kapelą z Poznania. Nie chcę na razie zdradzać szczegółów, ale to ciekawy zespół. Czekam też na zgłoszenia od chętnych kapel. Mój numer to: 795 587 080.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.